Top News – Kosovë, s’ka falje në xhami/ Festa Kurban Bajramit, masa ekstreme nga komuniteti mysliman
31/07/2020 12:33

Myslimanët në të gjithë botën festojnë sot një nga festat kryesore të islamit, kurban bajramin. Për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe rrezikut të përhapjes së tij, falja e namazit të kësaj feste, nuk u lejua në xhamitë e Kosovës. Në orën 6.30 minuta, përveç ezanit, në xhamitë e Prishtinës nuk pati besimtarë për ritualet e zakonshme fetare. Për 50 vite radhazi, çdo namaz të kurban bajramit riza Syla e ka falur në xhaminë Sulltan Mehmeti në Prishtinë, por këtë vit nuk mundi ta kryente këtë obligim.

Dhomat e tregtisë të Kosovës dhe Serbisë flasin për investime
23/09 19:46
Top News – Bilanci në Kosovë/ Një viktimë dhe 62 raste të reja
23/09 17:10
Takim në Beograd për ekonominë/ Dhomat e tregtisë të Kosovës dhe Serbisë flasin për investime
23/09 12:12
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Asnjë viktimë 24 orët e fundit
22/09 16:51
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 2 viktima dhe 79 raste të reja
21/09 17:03
Grenell viziton sot Kosovën/ I dërguari i presidentit Trump do vizitojë edhe Beogradin
21/09 16:18
Top News – Grenell në Kosovë/ Pjesë e delegacionit amerikan
21/09 13:01
Grenell viziton sot Kosovën/ I dërguari i presidentit Trump do vizitojë edhe Beogradin
21/09 12:49
“Synojmë shmangien e valës së dytë të Covid-19”. Interviste me Ministrin e Shëndetësisë së Kosovës
20/09 18:18
Top News – Kosova, masat anti-covid/ Thyejnë pjata para kryeministrisë
20/09 15:52
Kosova ka siguruar vaksinën/ Ministri Zemaj: Synojmë shmangien e valës së dytë të Covid-19
20/09 15:34
Top News – Thaçi me Erdogan/ Fuqizim partneritetit strategjik
20/09 15:20
Top News – Kosovë, dosjet speciale/ Haradinaj- t`i dorëzohen prokurorisë
20/09 14:00
Top News – Kosovë, lojrat e fatit/ 35 arrestime pas aksionit blic
20/09 12:01
Top News – Bilanci i koronavirusit/ Kosovë, 3 viktima, 63 infektime
19/09 17:25
Rezoluta e Vetëvendosjes/ Nisma pezull, nuk ka kuorum në Parlamentin e Kosovës
18/09 19:54
Top News – Kosovë, vendet e Kuintit/ Të mos preket gjykata speciale
18/09 17:49
Top News – Kosova me vdekje/ Por sërish pak infektime
18/09 16:46
Top News – Osmani, Gjykata Speciale/ Çon në Hagë kërkesën e Thaçit
18/09 16:44
Top News – Dialogu në Bruksel/ Serbi-Kosovë, qëndrime të kundërta
17/09 19:39