Top News-Korrupsioni me punësimet në burgje/ Sekser shoferi i një ish-Deputeti, gjykata e lë në burg
09/06/2023 15:59

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg 2 sekserët të përfshirë në korupsion pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve. Gjykata e posaçme vendosi "arrest me burg", për dy të akuzuarit për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm te personat që ushtrojnë funksione publike”, e kryer në bashkëpunim. Agron Balla dhe Klodian Gjeci do të vijojnë të hetohen në kushtet e arrestit me burg, pasi dyshohet se I morën para një personi për ta punësuar pranë strukturave në varësi të Drejtorisë së Burgjeve. Referuar hetimeve, mësohet se rasti abuziv ka ndodhur në shkurt të vitit 2021. Mësohet se një nga të arrestuarit më konkretisht Klodian Gjeci, ishte shofer i një ish deputeti, ndërsa Agron Balla, njihet si kambist në qytetin e Durrësit. Ky i fundit sëbashku me Gjecin, I premtonin personave të caktuar vende pune kundrejt korrupsionit.

Top Channel/ Shqiptarët, pagat më të ulëta! Punojnë me orë më të zgjatura se Europa dhe rajoni
01/10 19:58
Top Channel/ Ulja e eksporteve goditi fasonët! Zeka: Rënia nisi në mars dhe u thellua në verë
01/10 19:55
Top Channel/ Rritja ekonomike nuk mjafton! Ekspertët: Nuk gjeneron mirëqenie! Mundësi për më shumë
01/10 19:46
Top Channel/ Policia, 5 video me prova. Momenti i vrasjes së Afrim Bunjakut nga terroristët serbë
01/10 19:28
Top Channel/Publikohet momenti i vrasjes së efektivit të Kosovës! Eliminimi me minë i Afrim Bunjakut
01/10 19:04
Top Channel/ “Serbia deshi të aneksojë Veriun”, Sveçla: Terroristët u stërvitën në baza serbe
01/10 18:30
Top Channel/ “Nuk thyhemi, do i përgjigjemi krimit”, ministri i turk flet pas sulmit terrorist
01/10 18:18
Top News – Greqia fik zjarret në Shqipëri / Dërgon avionë pas kërkesës për ndihmë drejtuar BE
01/10 18:08
Top News – Kërcënohen prokurorët e SPAK / KLP mblidhet me urgjencë pas dëshmisë së të penduarit
01/10 16:28
Top Channel/ Çmim për “Pushime on Top”! Programi më i mirë televiziv për turizmin
01/10 15:38
Top Channel/ Prokuroren donin ta vrisnin! Merret në mbrojtje Musabelliu! Hetonte bandën e Haxhiut
01/10 15:17
Top Channel/ Mbetet në burg grupi i Haxhiut! Masat në një gjykatë të blinduar, në sallë dhe Tafani
01/10 15:02
Top Channel/ Sot Dita Botërore e Kafesë/ “Lori Caffe”, menu degustimi te sheshi “Italia
01/10 14:58
Top News – I tradhtoi shoku i grupit/ Lihet në burg banda e Laert Haxhiut
01/10 14:54
Top News – Planifikonte vrasje / Në pranga anëtari i grupit të ‘Rrumit të Shijakut’
01/10 14:51
Top News – Shënjestër e Laert Haxhiut / Avokati-Po të më donte të vdekur, do më kishte vrarë
01/10 14:50
Top Channel/ Rinovimi pallateve / Veliaj: Banorët të aplikojnë te Fondi i Komuniteteve
01/10 14:23
Top News – Karburanti ku shpërtheu gazi, pa licencë / Rrezikoi të shpërthejë, arrestohen 3 persona
01/10 14:04
Top Channel/ “Kemi kërkuar aktivizimin e Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të BE-së”,ministri në terren
01/10 13:50
Top News- Aksidentohet rëndë minatori/ Incidenti në Martanesh, niset me urgjencë drejt Tiranës
01/10 13:41