Top News – Koronavirusi në Evropë/ Gjermani, shifrat vijojnë në rritje
08/08/2020 12:29

Autoritetet në gjermani thanë se 1122 pacientë të prekur nga koronavirusi janë identifikuar të premten, në të tretën ditë radhazi me më shumë se 1 mijë raste ditore të virusit. 12 persona të tjerë humbën jetën të premten duke e çuar totalin në vend në 9195. Gjermania ka reaguar ndaj rritjes së infektimeve me një kërkesë të qeverisë që njerëzit ti binden në mënyrë strikte masave të sigurisë të marra në kuadër të pandemisë dhe me një testim akoma më masiv. Duke filluar nga e shtuna ndërkohë, të gjithë ata që hyjnë në gjermani nga një vend që konsiderohet me rrezik, do ti nënshtrohen testit të koronavirusit. Lista e vendeve me rrezik sipas zyrtarëve do të updatohet çdo ditë. Ata që refuzojnë të bëjnë testin mund të përballen me një gjobë deri në 25 mijë euro, në varësi të shtetit ku jetojnë.

Top News – Covid në Itali, 1766 të infektuar/ 17 viktima në një ditë
27/09 19:09
Top News – Dhuratë për Princin George/ Dhëmbi i peshkaqenit të zhdukur
27/09 18:49
Top News – Vatrat e reja të Covid-it/ Francë, në shkolla e universitete
27/09 18:15
Top News – Azerbajxhani e Armenia/ Luftë për Nagorni-Karabakun
27/09 18:14
Top News – Referendumi në Zvicër/ ’Fiton’ lëvizja e lirë e njerëzve
27/09 17:08
Top News – Në ‘territorin’ e AFD-së, qyteti gjerman hapet për refugjatët
27/09 15:30
Covid-19 nëpër botë/ Viktimat e koronavirusit po shkojnë drejt 1 milionëshit
27/09 15:30
Top News – Spitalet në Itali regjistrojnë rritje të pacientëve me Covid
27/09 15:27
Top News – Nuk pyesin per covid/ Britanikët, fundjavë të ‘shthurur’
27/09 14:42
Top News – Bjellorusia akuzon Perëndimin për nxitje të “kaosit dhe anarkisë”
27/09 14:39
Top News – Trump nominon Amy Coney Barrett për gjyqtare në Gjykatën Supreme
27/09 13:31
Top News – Referendum në Zvicër, pro ose kundër lëvizjes së lirë…
27/09 13:30
Top News – Mikrob vdekjeprurës në ujë, alarmohen qytetarët në Teksas
27/09 13:29
Top News – `Bomba e motit`/ Në malet Italiane nis bora
26/09 17:49
Top News – Menuja mbretërore/ Elisabeta, sekreti i jetëgjatësisë
26/09 16:24
Top News – Në mesin e covid 19/ Uruguaji mban paradën e krenarisë
26/09 16:23
Top News – Ndërhyrja në zgjedhje/ Putin propozon ujdi me SHBA
26/09 15:42
Top News – Operacioni `karaburuni`/ Nën hetim, dhjetëra Shqiptarë
26/09 15:35
Top News – Një muaj pas infektikimit/ Berlusconi del sërish pozitiv
26/09 15:29
Top News – Situata në SHBA/ Infektimet kapërcejnë 7 milionë
26/09 15:26