Top News – Koronavirusi/ I famshmi “Cirku i Diellit” shkurton 3500 vende pune
30/06/2020 13:29

I famshmi Cirque du Soleil do të shkurtojë 3500 vende pune pasi të nënshkruajë një marrëveshje për të evituar falimentimin. Grupi kanadez, i njohur për cirkun e tij fantastik, të lëvizshëm, tha se pandemia e koronavirusit e ka detyruar të anulojë spektaklet dhe të lërë artistët në shtëpi. Kompania tani do të përpiqet të ristrukturohet ndërsa do të lërë pa punë rreth 95 për qind të stafit të saj. “Me zero të ardhura që nga mbyllja e detyruar e të gjithë spektakleve për shkak të Covid-19, drejtuesit kanë vendosur të ndërhyjnë fort”, tha presidenti Daniel Lamarre. Kompania është detyruar të ndalojë prodhimin e të gjithë spektakleve, përfshirë gjashtë në Las Vegas, që nga marsi.

Top News – Zgjedhjet në Poloni/ Fiton politikani anti-LGBT
13/07 12:34
Top News – Tension në Bullgari/ Kërkohet dorëheqja e qeverisë
13/07 12:05
Top News – Covid-19 / Shpërthen keq dhe në Meksikë
13/07 11:54
Top News – Florida thyen rekordin e infektimeve ditore me Covid-19
13/07 11:31
Top News – Imuniteti COVID/ Ekspertët: Ikën për disa muaj
13/07 11:28
Top News – Djali i Yllka Mujos/ Amos Zaharia zbulon disa sekrete
12/07 19:48
Top News – Kandidatura e Kanye West për President, Kim Kardashian tepër e shqetësuar
12/07 18:55
Top News – Montreal, distancimi social/ Në tryeze, me manekinë në mes – Pa koment
12/07 18:14
Top News – Festivali i harkut/ Mongoli, mbahet pa spektatore – Pa koment
12/07 18:13
Top News – Turistët amerikanë/ Amalfi ia ndien mungesën – Pa koment
12/07 18:13
Top News – U zhduk në liqen/ Dhimbja e nënës së aktores
12/07 17:13
Top News – Papa: Dhimbje e madhe për Shën Sofinë që bëhet xhami në Stamboll!
12/07 15:36
Top News – Koronavirusi/ Hungaria u ndalon hyrjen shqiptarëve!
12/07 14:37
Top News – Këshilli Botëror i Kishave letër Erdoganit për Shën Sofinë
12/07 14:36
Top News – Imazhet e grave/ ‘Bukuria një gjuhë universale’
12/07 14:32
Top News – Elon Musk, tani më i pasur se Warren Buffet!!!
12/07 14:11
Top News – Vaksina e koronavirusit, amerikanët/ Një në tre, nuk e bëjnë!
12/07 12:17
Top News – Menaxhimi i koronavirusit/ Shpërthejnë protestat në Izrael
12/07 12:14
Top News – Për herë të parë, Donald Trump vendos maskë!
12/07 11:23
Top News – Presidenti Iranian/ “Nuk mbyllemi, nuk përballohet”
11/07 18:57