Top News – Konferenca e kryetarëve/ Kodi Zgjedhor, me 1 tetor në Kuvend
23/09/2020 12:38

Konferenca e Kryetarëve të Kuvendit është mbledhur sot për Kodin Zgjedhor, ndërsa raportohet se do të futen në rend dite ndryshimet në Kushtetutë që do të reflektohen në Kodin Zgjedhor. Në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve është vendosur që më 1 tetor të votohen në Kuvend ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Mazhoranca dhe opozita parlamentare kanë dorëzuar nga një draft, dhe Gjiknuri ka paralajmëruar se me apo pa opozitën jashtëparlamentare, brenda afatit ndryshimet kushtetuese do të reflektohen në Kodin Zgjedhor për mos lënë vakum. Nderkohe nje dite me pare, opozita ka paraqitur një letër që i kanë dërguar OSBE-ODIHR ku i drejtojnë 5 pyetje, për të cilat shprehen se kërkojnë një përgjigje sa më të shpejtë. Partia Demokratike pyet OSBE nëse mund të ndryshojnë rregullat e lojës ndërkohë që procesi zgjedhor ka nisur zyrtarisht. Kuvendi bën te diturar se Konferenca e Kryetarëve miratoi kalendarin trejavor të punimeve të Kuvendit për periudhën 28 shtator-16 tetor.

Shqipëria dhe Greqia bien dakord t’i drejtohen gjykatës ndërkombëtare
20/10 16:23
Top News – Rama-Çështja e detit / Zgjidhja në instancat ndërkombëtare
20/10 15:58
Top News – Presidenti Meta me mesazh të koduar/ ‘Jam për pesha të rënda’
20/10 15:54
LSI e PD me lista të ndryshme/ Zgjedhjet, Kryemadhi: LSI do ketë logon e saj në fletën e votimit
20/10 15:24
“Çohet Presidenti që vetëm President s’është”/ Rama: Çfarë do tjetër ta besosh Covid-in?
20/10 15:21
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 14:49
Detit/ Rama thotë publikisht zgjidhjen: Do ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare
20/10 14:19
Top News – Rama i përgjigjet PD/ Spitalet gati për shtimin e fluksit
20/10 14:05
Rama pas mbledhjes së PS: E turpshme që kemi në zyrën e Presidentit një njeri që ka dalë nga shinat
20/10 12:10
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, takim me drejtuesit politikë
20/10 11:24
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 11:05
Top News – Rama-Metës-je komandant i LSI/ S’jemi në luftë!
19/10 18:42
Top News – Rama-do jetë vrasëse për shqiperinë/ Një karantinë e dytë…!
19/10 16:08
Bleu në Porto Romano për Fazlliçin toka me 1.5 mln euro, i shiti me 2.7 mln euro
19/10 15:57
Top News – ‘Të shfuqizohen gjobat për maskat’/ Meta rindez ‘luftën’
19/10 15:40
“Akti normativ, maskaradë”/ Mbajtja e maskave, Meta: Si do t’i vjelë gjobat OSHEE?
19/10 15:26
Top News – Ministri grek në Shqipëri/ Kufiri detar pjesë e diskutimeve
19/10 13:02
Top News – Rama fton naftëtarët/ Ulemi bisedojmë, ndërprisni grevën
19/10 12:59
Dendias vjen në Tiranë/ Diskutohen çështjet e mbetura pezull ndër vite
19/10 12:26
Top News – Ruçi bën apel deputetëve/ ‘Jo në mbledhje online nga makina’
19/10 12:22