Top News – Kompania ‘Wizz Air’/ Nga 1 korriku bazë me tre avionë në Rinas
29/05/2020 17:55

Pavarësisht se pandemia e covid 19 vijon të jetë prezente duke ndikuar gjerësisht ne tregun e fluturimeve, linja më e madhe ajrore me kosto të ulët në Evropën Qendrore dhe Lindore, Wizz Air, njoftoi të premten bazën e saj të re në Tiranë. Kompania do të bazojë 3 avionë Airbus 320 në Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza, që prej datës 1 Korrik 2020. Paralelisht me krijimin e bazës, krahas dhjetë destinacioneve tashmë në operim, Wizz Air, do të shtojë edhe 15 destinacione të reja për tetë vende nga Tirana, duke filluar nga korriku, për të shënuar në total 25 destinacione nga Rinasi. Gjatë prezantimit të bazës se rë të Wizz Air, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës, Dr. Constantin Von Alvensleben, tha se rrjeti në rritje i kësaj kompanie në Shqipëri, do të mbështesë turizmin lokal, duke sjellë më shumë kapital në rajon si dhe të lidh tiranën me denstiancione të reja dhe emocionuese.

Top News – Vatra zjarri në Durrës/ Nuk ka të lënduar, dëme materiale
10/07 12:06
Asgjësohen municione në Sazan/ Ministria e Mbrojtjes: Nuk është operacioni i fundit…
10/07 11:32
Top News – Kanabis e armë/ Operacione në jug, katër në pranga
10/07 11:10
Top News – Kalon prokurorja e SPAK/ Manjola Kajana konfirmohet nga KPA
10/07 11:10
Top News – 2 punonjës me Covid/ Mbyllet bashkia e Malësisë së Madhe
10/07 11:03
Ministria e Shëndetësisë: Kemi 2 humbje jete në 24 orët e fundit, ja sa qytetarë dolën pozitivë
10/07 10:55
Top News – Trup i pajetë në port/ Durrës, dyshohet të jetë sirian
10/07 10:41
Kontrollet me dron zbulojnë tokën me kanabis/ Arrestohet 25-vjeçari
10/07 10:29
Trupi i pajetë në portin e Durrësit/ Dyshimet e para
10/07 09:34
Zjarr në Durrës/ Digjen një lokal, dyqan dhe banesë pranë sheshit ”Pranvera”, detajet e para
09/07 23:07
Top News – 5 rastet me covid/ Bulqizë, qytetarët vetëkarantinohen
09/07 21:03
Top News – Vjedhje 1.2 miliardë euro/ PD: Koncesioni për Milot-Fier
09/07 20:58
Top News – Maliqi: Jemi 11 deputetë/ Do votojmë marrëveshjen për kodin
09/07 20:56
Pedagogët e jashtëm pa paga/ Te universiteti i Mjekësisë nuk i marrin prej dy vitesh
09/07 19:47
Drejt arritjes së votave për kodin/6 deputetë të opozitës parlamentare pro marrëveshjes PS, PD & LSI
09/07 19:42
Top News – Vendimi i BSH/ Bankat, pezullohet ndarja e fitimit
09/07 19:13
Top News – 21 të akuzuar nga SPAK/ Trafik droge nga Saranda në Greqi
09/07 17:49
Bulqiza, rastet e fundit me Covid-19/ Banorët vetëkarantinohen, pedonalja dhe lokalet bosh
09/07 17:10
Top News – ‘Zgjedhorja’, reagim i PD/ ‘Jemi kundër listave të hapura’
09/07 16:59
Top News – Përhapja nga ajri…/ Shkencëtarët bashkojnë forcat
09/07 16:39