Top News – Kolegët tradhtuan gjykatësen…! Enkeleda Hoxha mbetet në arrest me burg
02/03/2021 18:11

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në burg gjyqtaren e Krujës, Enkeleida Hoxha, avokatin Aldo Tabaku, sekretaren e kësaj gjykate, Manuela Mallakuçi, dhe të gjithë personat e tjerë të arrestuar për veprën penale të korrupsionit në Gjykatën e Krujës. Gjyqtarja dhe zyrtarët e tjerë, të përfshirë në skemën e korrupsionit, janë lënë në arrest me burg. Nga hetimet e SPAK rezulton se gjyqtarja dhe personat e tjerë dyshohet se merrnin para në këmbim të uljes së dënimit për personat që vuanin dënimin në burgun e Krujës, një pjesë er të cilëve kanë qenë emra të njohur të botës së krimit. Pas vendimit të Gjykatës kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, gjyqtarja Hoxha, avokati Tabaku dhe zyrtarët e tjerë pritet të përballen me Gjykatën e Lartë. Seanca e kësaj të marte, e cila u zhvillua me dyer të mbyllura në pati si kërkesë të Enkeleda Hoxhës përmes avokatit të saj një masë më të lehtë sigurie, por argumentet janë rrëzuar nga Gjykata, duke lënë në fuqi atë ccfarë kishte vendosur Gjykata speciale e shkallës së parë. Por, ndërkohë pse kolegët nuk kanë pasur besim në aktivitetin e Hoxhës dhe pse nuk kanë bërë asnjë lëshim ndaj saj, qoftë edhe në masën e sigurisë. E ghjithë kjo pritet të sqarohet në momentin kur të nisë procesi gjyqësor, ghjasat për të cilin janë të nisë shpejt, për shkak të rëndësisë që ka dosja.

Top News – Zgjedhjet, rezultati në KZAZ 40/ Vendimi shpallet në orën 8 të datës 26 prill
15/04 01:57
Top News – Përfundon misioni i NATO-s/ Xhaçka: Tërheqim trupat shqiptarë nga Afganistani
14/04 22:28
Top Channel/ Kërcet arma në Berat, tre vëllezërit përplasen me policinë dhe plagosin efektivin
14/04 22:09
Top Channel/ “Doli një në ballkon, Rama ik”/ Kryeministri ironizon premtimet e Bashës në Peshkopi
14/04 20:38
Top News – A ka marrëveshje mes PS dhe PD! Rama pranon, por me një kusht për Bashën
14/04 20:36
Top News – Akuza e dytë e vrasësit të Kastratit/ Blindohet gjykata e fierit, jepet masa e sigurisë
14/04 20:26
Top News – Ulen rastet e reja me Covid19/ 24 orët e fundit shënuan 5 humbje jete
14/04 20:23
Top News – Afati i fundit për të dypunësuarit/ Rritet tatimi për më shumë se 88,600 persona
14/04 20:22
Top News – 50 prokurorë, letër kundër Bashës/ ‘Sulmet politike për shkak të dosjeve në hetim’
14/04 20:19
Top News – Seria e re e kartmonedhave shqiptare/ Prerja 10 mijë lekëshe, qarkullimi në qershor
14/04 20:18
Top News – Braimllari akuza të forta ndaj PS/ ‘Peleshi përdor administratën për blerje votash’
14/04 20:17
Top News – Zgjedhjet, raporti i ndërkombëtarëve/ OSBE dhe Odihr ‘akuzojnë’ liderët e politikës
14/04 20:16
Top Channel/ Falja e besimtarëve pas iftarit/ Si zhvillohet riti më i rëndësishëm i Ramazanit
14/04 20:06
Top Channel/ Sulmuan policët me shkopinj bejsbolli/ Arrestohen tre anëtarë të familjes Fufi
14/04 20:00
Top Channel/ Emigranti që u kthye si fermer, ngriti fermën me lopë. U vendos emra kafshëve
14/04 19:57
Top Channel/ Dënohet me burg ndërtuesja/ Vjollca Hoxholli mashtroi klientët e saj
14/04 19:51
Top Channel/ I riu me maskën e PD ‘i pret rrugën’ Ramës në tunelin në rrugën e Arbrit:Kush do fitojë
14/04 19:47
Top Channel/ Shqipëria larg imunizimit/ Sezoni veror parashikohet të jetë shumë më i qetë
14/04 19:41
Top News – Pas padisë së LSI-së/ KQZ gjobit kryebashkiakun e Vorës Gentian Picari
14/04 18:14
Top Channel/ Përmbyset automjeti, trafik i rënduar pranë autostradës Lezhë-Laç
14/04 17:48