Top News – Klosi në ditën e mjedisit/ Inspekton inceneratorët në qytete
05/06/2020 14:55

Gangrena e mbetjeve kryesisht ne Shqiperine e mesme, do te marre fund. Keshtu ka premtuar nga Elbasani, Ministri i Turizmit, Blendi Klosit gjate inspektimit ne impiantin e trajtimit të mbetjeve në kete qytet. Mbetjet mund të riciklohen. A është Elbasani aty ku duhet? Padyshim që duhet më shumë sensibilizim. Ne duam të pastrojmë Shqipërinë nga ndotja. E gjithë situata është transparente. Të gjitha bashkitë këtu në Elbasan mbledhin rreth 100 ton mbetje. Edhe në Porto Romano, situata është transparente. Duam që mbetjet të shndërrohen në pasuri. Shqipëria e Mesme ka qenë një gangrenë për sa i takon mbetjeve, duke premtuar se ky realitet do të ndryshojë, gjë që do të bëjë që edhe vendi ynë të shkojë përpara drejt BE-së.

Top News – Ministria për pedagoget/ Mos penalizoni studentet me nota
10/07 22:55
Top News – Ministria për pedagogët/ Mos penalizoni studentët me nota
10/07 20:55
Top News – Pandemia dhe gratë/ Anketa: U thellua pabarazia gjinore
10/07 20:46
“Basha kryeministër? Asnjë propozim”/ Rama: Puna e koalicioneve do të diskutohet në vijim
10/07 20:01
“Ti kryeministër, unë President”/ Basha zbulon mesazhet e Ramës për heqjen e koalicioneve parazgjedhore
10/07 19:40
Rama pranon listat e hapura/ Garanci PD për të votuar paktin e 5 qershorit
10/07 19:37
Top News – Mesazhi i Yuri Kim/ Lufta ndaj covid, nuk ka mbaruar
10/07 19:33
Top News – KE, raporti për Shqipërinë/ “Migrimi, krimi dhe korrupsioni’
10/07 19:26
Top News – Task Forcë në Vlorë/ Zero tolerancë kush shkel ligjin
10/07 18:20
Top News – Rama për ‘zgjedhoren’/ Hapen listat, ndalohen koalicionet
10/07 17:58
Bujqësi me bimët mjekësore/ Historia e të rinjve të Kolonjës që i kthehen tokës dhe gjejnë punësim
10/07 16:10
Ekskluzive/ Depresioni vrau familjen Josifi, Psikiatri që i kuronte: Ngjarja nuk ka lidhje me fenë
10/07 15:44
Rekord infektimesh, 90 në një ditë/ Në spital janë 11 të shtruar në gjendje të rëndë
10/07 15:15
Top News – Kadastra e Vlorës/ Largohet i shtati, Jurgen Pilkati
10/07 15:11
Top News – Operacioni i FA/ Sazani pastrohet nga predhat
10/07 14:30
Top News – Covid, ambasada gjermane/ ‘Karantinë, po vajtet në Shqipëri’
10/07 14:30
Top News – Rruga e re pranë Mulletit/ Fermerët pranë tregjeve bujqësore
10/07 14:03
Top News – Trafikonin drogë/ Deklarojnë pasurinë 3 të dënuar
10/07 13:13
Top News – 2 viktima nga Covid-19/ 90 raste të reja dhe 43 të shëruar
10/07 12:53
Dy infermierë dhe një mjek me Covid/ Zgjerohet vatra në Elbasan
10/07 12:53