Top News – Kina ‘nis pushtimin’ e Tajvanit / Avionët kinezë simulojnë sulmin në stërvitje
06/08/2022 14:23

Avionët dhe luftanijet kineze kanë simuluar një sulm mbi Tajvan të shtunën në shenjë hakmarrjeje për vizitën e kryetares së dhomës së përfaqësuesve në SHBA, Nensi Pelosi, - thanë zyrtarët e ishullit. Vizita e palajmëruar e Pelozit këtë javë në ishullin e vetëqeverisur, zemëroi kinën dhe pekini nisi stërvitje të paprecedentta ushtarake që kanë përfshirë edhe lëshimin e raketave balistike mbi kryeqytetin e tajvanit, Taipei.

Top News-Veliaj takohet me Zelenskyn, nënshkruhet Memorandumi për rindërtimin e qyteteve të Ukrainës
19/08 21:42
Top News-92 mijë paund hashash në shtëpi ! Shqiptari dënohet me 32 muaj burg në Britani
19/08 20:12
Top Channel/FBI në shtëpinë e Trump.Gjykatësi federal do bëjë publike arsyet e kontrollit të banesës
19/08 20:11
Top News- Momentet e vështira të ish-presidentit/Nga raketat, tek sulmet terroriste në Afganistan
19/08 18:57
Top News – Erdogan, ‘kthesë’ për Sirinë…! / Nga pushtimi deri te afrimi me Asadin
19/08 17:08
Top News – Nëse Zaporizhia bëhet Çernobil! / Ja si do të ‘shkrijë’ Evropa, harta e frikshme
19/08 16:16
Top News-Një lider për krizat në Evropë…!/Dikur ishte Merkel, sa e zëvendëson Scholz
19/08 16:13
Top News – Tym i zi mbulon Moskën! / Jo vetëm lufta por edhe zjarret! Rusia po shkrumbohet
19/08 16:11
Top News – Pemët shkatërrojnë makinat / Era ‘shkul’ çatitë, stuhi e fortë në Toskana
19/08 16:10
Top News- Boeing bën gati “bishën” e qiellit/ Modeli 777x, më pak karburant dhe krahë që palosen
19/08 16:06
Top News – Liqenet po shterojnë kudo… / Izraeli do të pompojë ujë nga deti Mesdhe
19/08 16:00
Top News- Atentati mafioz ndaj shqiptarit në Itali/ Zbulohet identeti, u vra pak pasi doli nga burgu
19/08 15:42
Top News – Blinken po ndjek dialogun! / SHBA, apel Kosovës e Serbisë për bisedime
19/08 13:27
Top Channel/ Muzeu i Oscar/ Ekspozitë për afro-amerikanët e kinematografisë
19/08 13:23
Top Channel/ Organizimi i botërorit/ Katari teston 1300 autobusë
19/08 13:20
Top Channel/ Twitter pezullon llogaritë e politikanëve në Serbi
19/08 13:05
Top Neës – Hakerat kërcënojnë Iphonin tënd! / Apple në alarm, në rrezik llogari bankare, emaile etj
19/08 13:00
Top News-Avionët rusë 2 minuta mbi Finlandë / Shkelin hapësirën ajrore, të pajisur me raketa Kinzhal
19/08 12:57
Top News – Një ‘Çernobil’ i dytë në Ukrainë / E gjithë bota në alarm, Erdogan i shqetësuar
19/08 12:56
Top Channel/ Dënohet ndihmësi i Trump/ Akuzohet për evazion në kompaninë e ish-presidentit
19/08 12:44