Top News – Kastellorizo/ Grekët kërcënojnë gazetarët turq!
03/09/2020 15:11

Gazetarë që punojnë për agjencinë shtetërore turke të lajmeve, të cilët kanë udhëtuar drejt ishullit të Kastellorizos për të mbuluar zhvillimet atje, janë kërcënuar nga një website grek. Gazetari i agjensisë Anadolu, Tevfik Durul, dhe fotoreporteri Ayhan Mehmet kishin udhëtuar me avion nga Athina drejt ishullit të Rodit, e më pas drejt Kastelorizos së njohur ndryshe dhe si Meis, kanë marrë tragetin. pak përpara mbërritjes së tyre, website anti-turk Turkikanea.gr kishte publikuar foto të pasaportës së Durul, një kopje e së cilës normalisht duhet të ishte mbajtur sipas mediave turke nga autoritetet greke dhe të mos ndahej me askënd. “ lejojnë spiunë turq të Organizatës Kombëtare të Inteligjencës MIT të shkojë në ishull? Përse i lanë të shkelin atje? A thua se nuk e dijmë çfarë duan të bëjnë agjentët e MIT. Shpresojmë që autoritetet të bëjnë për këtë rast gjithë çfarë është e nevojshme”, thuhej në shkrim. Pala turke po kërkon tani sqarime sesi përfunduan të dhënat personale të gazetarit në internet. Website-i ka publikuar dhe informacione mbi vendlindjen e Ayhan Mehmetit.

Top News – Itali, gati marrëveshja/ Tamponi 18 euro te mjeku i familjes
27/10 21:51
Top News – Viktimat e covid-it/ OBSH: Po rriten shpejt në evropë
27/10 21:23
Top News – Botuesi i Harry Potter/ Covidi ‘magji’ me shitjen e librave
27/10 19:48
Top News – Manjati kinez/ Jack ma po bën histori
27/10 19:46
Top News – Rekord infektimesh/ Greqi, shënohen edhe 12 viktima
27/10 19:45
Top News – Parashikimi i zymtë/ Gjermani, 20 mijë raste në fundjavë
27/10 19:43
Top News – Parisi paralajmëron… Francezët në vendet myslimane
27/10 19:42
Top News – Aksioni i Europolit/ Konfiskohen 352 makina të vjedhura
27/10 19:26
Top News – Lira turke në pikiatë/ Shqetësime për ekonominë e vendit
27/10 19:24
Top News – Refuzimi i maskës/ Lidhet me çrregullime antisociale
27/10 19:22
Top News – Fauci për vaksinën/ Nuk e bllokon tërësisht infeksionin
27/10 17:29
Top News – KE “i tërheq veshin”/ “Erdogan po largon Turqinë nga Evropa”
27/10 15:44
Top News – Itali, masat antiCovid/ Shpërthejnë protesta të dhunshme!
27/10 11:55
Top News – E përzgjedhura e Trumpit/ Senati konfirmon gjyqtaren Barrett
27/10 10:55
Top News – Komentet e Erdoganit, Franca tërheq ambasadorin në Turqi
27/10 10:51
Top News – Sa vlen atëherë vaksina? Studimi më i fundit: Antitrupat bien për 4 muaj!
27/10 10:44
Top News – Shkencëtarët konfirmojnë/ Uji ekziston në sipërfaqen e hënës
26/10 22:14
Top News – Mjekët në Belgjikë/ Në punë edhe me koronavirus
26/10 22:13
Top News – Lavrov në Greqi/ Mbështet zgjerimin me 12 miljë
26/10 20:18
Top News – Merkel paralajmëron/ Jemi pranë humbjes së kontrollit
26/10 20:15