Top News – Kandidati demokrat në Korçë/ Fushata e Salianjit derë më derë te qytetarët
19/04/2021 10:09

Ervin Salianji, një nga emrat e rinj që spikatën vitet e fundit në PD, edhe duke e përfaqësuar atë në parlament, kërkon të rikthehet sërish si deputet, duke kandiduar në zonën e korçës. Ai po zhvillon një fushatë intensive, me banorët me takime derë më derë, duke kërkuar votën e tyre e duke shpjeguar programin e PD Kandidati demokrat Ervin Salianji, po kërkon të rikthehet në parlament, duke kërkuar votat e banorëve të Korçës. Salianji ishte një prej deputetëve të grupit parlamentar të PD që dorëzoi mandatin në shkurt të vitit 2019 pas protestave të opozitës në atë kohë që kërkonin dorëheqjen e qeverisë rama dhe krijimin e jë qeveri tranzitore, pasi sipoas tyre zgjedhjet e 2017 ishin të manipulura dhe të dala nga krimi. Salianji ishte një nga emrat e rinj në politikën e PD që spikati dhe pati njëkohësisht edhe mbështetjen e kreut demokrat Lulzim Basha. Fillimisht Salianji u angazhua nga Basha në vitin 2011, kur ky drejtonte bashkinë e Tiranës, si avokat i qytetit. “Babalja”, ishte një nga çështjet me të cilat Salianji u identifikua e për të cilën luftoi shumë në çdo debat e studio televizive duke mbrojtur. Ndërkaq edhe pas largimit nga Kuvendi, Salianji vijoi angazhimin e tij poltik dhe publik për çështje të nxehra tëq ditës, duke qenbë në jo pak raste edh edenoncuesi i tyre. Ervin Salianji prej muajsh, që pa nisur fushata elektorale zyrtarisht është vendosur në korcë ku edhe është kandiudat në këtë garë zgjedhore. Ai ka zhvilluar takime të shumta me komunitetin ku është njohur edhe me problematikat e shqetësimet e tyre, ku nuk kanë munguar edhe vajtjet derë më derë tek qytetarët. Salianji në këto takime ka shpjeguar edhe prohgramin e Pd dhe çfarë do të ofrojë qeverisja e re në 4 vitet e ardhshme.

Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50
Top Channel/ Fatjona Dhimitri, deputetja e vetme që mbron Metën në Kuvend, ja fjalimi
07/05 18:27
Top Channel/ Myslim Murrizi fjalim fshatçe për Metën. Shpërthejnë të qeshurat në Parlament
07/05 18:26
Top Channel/ “Në ëndër do na dalë Kujtim Gjuzi”, batutat në Kuvend
07/05 18:25
Top Channel/ Adriatik Alimadhi: Pse votova kundër hetimit të Ilir Metës
07/05 18:25
Top Channel/ Lefter Maliqi mbron në Kuvend Majkon dhe Ulqinin: I dogjën si të ndershëm
07/05 18:01
Top Channel/ Klotilda Bushka në Kuvend: Ja përse duhet shkarkuar Meta
07/05 17:59
Top Channel/ Kujtim Gjuzi: Meta duhej shkarkuar një vit më parë
07/05 17:59
Top Channel/ Deputeti i pensionistëve: Të shkarkohet Meta. Kam prova që shkeli Kushtetutën
07/05 17:58
Top Channel/ Ralf Gjoni në Kuvend: Rama dhe Meta, të takohen prapë për ngjala
07/05 17:56
Top Channel/ Ndryshojnë gjobat për shoferët. Parlamenti diskuton Kodin e ri rrugor
07/05 17:56
Top Channel/ Kërkohet falja e gjobave të pandemisë
07/05 17:55
Top Channel/ Dekretet e Presidentit do rrëzohen. Ja fjala e deputetes socialiste
07/05 17:54
Top Channel/ Deputeti i opozitës së re: Ndaleni Ilir Metën
07/05 17:53
Top News – 98 pro shkarkimit të Presidentit/ ‘Opozita’ i jep PS-së votat kundra Metës
07/05 16:49
Top News – Duma-Regjimi Rama-Doshi-Rakipi/ PD-vota, 1 milionë deri në 35 milionë për familje
07/05 15:47
Top Channel/ “Anuloni zgjedhjet në Gjirokastër”/ LSI kërkon përsëritjen në Dropull
07/05 15:13
Top Channel/ Izraelitët pas Ramës dhe Bashës/ 8 strategët e fushatave, “orkestruan” fushatën
07/05 15:11
Top Channel/ 97 deputetë kundër Ilir Metës/ Komisioni hetimor do drejtohet nga deputeti Alket Hyseni
07/05 15:08
Top News – LSI nuk njeh zgjedhjet në Gjirokastër/ Karantina, qëllimi, goditje politike për ne
07/05 14:43