Top News/ Kampe verore për fëmijët/ Veliaj ftesë për komunitetin rom dhe egjiptian
10/07/2024 15:16

Fëmijë të familjeve në nevojë, komunitetit rom dhe egjiptian i janë bashkuar kampeve verore të hapura nga Bashkia e Tiranës. Kryebashkiaku Erion Veliaj është bërë pjesë e aktiviteteve dhe lojrave të grupit të fëmijëve pjesëmarrës në njërin prej kampeve të ngritura në Parkun e Liqenit Artificial. Veliaj:“Një pjesë e qytetit ka shkuar me pushime, por ka shumë prindër që janë ende në punë ose ka familje që nuk i kanë të gjitha mundësitë për t’i filluar pushimet që në korrik, prandaj në zemër të Tiranës, te parku më i bukur që kemi, ku temperatura është më e ulët, po organizojmë, si çdo vit, kampin veror për fëmijë. Më kanë bërë shumë përshtypje super talentet që pashë këtu. Jam i sigurt se do të bëheni të gjithë të famshëm, sa në balet, sa në sport, sa me leximet dhe gjërat e mençura që po mësojnë. Por, mbi të gjitha, këtu i mësojmë fëmijët të rrinë me njëri-tjetrin, të krijojnë shoqëri të reja”.

Top Channe/ E rëndë në Pogradec! Babai plagos me çifte të birin, 47-vjeçari ishte i dehur
24/07 23:16
Top News/ Babai plagos me çifte djalin/ Pogradec, shkoi në banesë i dehur dhe e dhunoi të atin
24/07 22:59
Top Channel/ Shira të dendura gjatë pasdites! Rrëshqitje dherash në segmentin rrugor Gjegjan-Mirditë
24/07 22:22
Top Channel/ Babai qëlloi me armë djalin që e dhunoi! Flet për TCH xhaxhai: Dëgjuam që po qanin…
24/07 22:11
Top News/ Rrëshqitje masive dherash në Mirditë, bllokohet rruga. Rrezikohet dhe një trajler
24/07 21:57
Top News/ I zë shiu gjatë eksplorimit të lumit të Langaricës, bllokohen turistët në Përmet
24/07 21:56
Top Channel/ U plagos me armë nga i ati, 47-vjeçari transportohet me helikopter drejt Tiranës
24/07 21:26
Top News/ “Mos kalo”, SPAK bllokon apartamentin e ish-ministrit Ilir Beqaj në Vlorë
24/07 21:14
Top Channel/ Përfundon kontrolli i banesës së Beqajt! Oficerët e SPAK dalin me dosje dhe shkresa
24/07 20:48
Top Channel/ Babai plagos me çifte të birin, 47-vjeçari në gjendje të rëndë
24/07 20:05
Top News/ Babai plagos me çifte djalin në Pogradec, e qëlloi në banesë pasi i biri e goditi
24/07 19:56
Top Channel/ Bardhi: PS injoron Kushtetutën! Moszbatimi i vendimit të GJK për Xhaçkën, vepër penale
24/07 19:45
Top Channel/ SPAK shkatërron “konsullatën”! Deri në 45 mijë euro për dërgimin në SHBA
24/07 19:35
Top Channel/ Onkologjikun po e heton SPAK/ Mjekët e akuzuar për abuzim paraqiten para prokurorëve
24/07 19:33
Top Channel/ “KQZ, gati për votën e diasporës” Celibashi: Kemi ngritur strukturën administrative
24/07 19:22
Top Channel/Gruaja tentoi mbytjen me fëmijët! Flet për Top Channel bashkëshorti: S’jam unë shkaktari
24/07 18:45
Top Channel/ SPAK kontroll në banesën e ish-ministrit Ilir Beqaj në Lungomarek, ja çfarë u gjet
24/07 18:31
Top News/ Zjarr i qëllimshëm në Gjirokastër, flakët kërcënojnë fshatin
24/07 17:54
Top News/ ‘Hesapet’ e reja të Fatos Tushes në SPAK. Dosja për fshehje pasurie dorëzohet në gjykatë
24/07 17:21
Top Channel/ Zjarr masiv pranë Gjirokastrës, banorë dhe zjarrfikës në luftë me flakët
24/07 17:19