Top News – Kallzim penal për Peleshin/ Braimllari – përdor administratën publike për fushatë
15/04/2021 12:28

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, i ftuar në emisioin “Breaking” në Top Neës, ka hedhur akuza të forta ndaj kandidatit për deputet të Partisë Socialiste, njëherazi edhe ministër i Mbrojtjes, Niko Peleshi. Sipas Braimllarit, socialisti Peleshi nisur nga pozicionimi aspak i favorshëm në listën e kandidatëve në qarkun e Korçës, po bën veprime klienteliste duke shpërdoruar detyrën dhe përdorur administratën publike për fushatë. Mësohet se për këtë çështje, Braimllari ka bërë një kallzim penal, në prokurorinë e posaçme të krimit të organizuar dhe korrupsionit. Kandidati për deputet në listën e Partisë Socialiste, akuzohet për dy vepra penale, për shpërdorim detyre dhe për përdorim të funksionit publik për veprimtari politike dhe zgjedhore. Endrit Braimllari, pretendon se disa funksionarë të administratës publike kanë lënë prej kohësh detyrat e tyre publike ndaj qytetarëve shqiptarë, për t’i shërbyer fushatës elektorale të Peleshit. Nga ana e Peleshit nuk ka ende një qëndrim zyrtar. Pritet që njarja të zbardhet në vijim nga SPAK.

Top Channel/ Breshëri shkatërron të mbjellat në fshatin Mabë të Lezhës
14/05 22:51
Top News – Djali plangprishës i forcave RENEA/ Një kg kokainë, 3 të arrestuar si trafikantë
14/05 22:02
Top Channnel/ Operacioni që vuri në pranga efektivin e RENEA/ Policia jep detajet
14/05 20:53
Top News – Rrjet kriminal në gjysmën e Evropës/ Kush është shqiptari me pasurinë marramendëse
14/05 20:10
Top Channel/Agjentët e BKH janë pa rroga/Zvarritjet me ndryshimet ligjore lënë pa trajtim punonjësit
14/05 19:58
Top Channel/ U shtuan 120 mijë të varfër/ Raporti i bankës botërore: Shkak pandemia por edhe tërmeti
14/05 19:54
Top Channel/ Greqia u hap për turizëm/ Pret turistë nga BE, SHBA. Kufiri me Shqipërinë i mbyllur
14/05 19:52
Top Channel/ Covid preku më pak alergjikët/ Mjekët tregojnë arsyet se përse ndodhi ky fenomen
14/05 19:48
Top Channel/ Të shtunën vendimi për Beratin/ Përfaqësuesit ligjorë të PD përplasen në KAS
14/05 19:40
Top News – Kushtetuesja rrëzon padinë e Gjuzit/ Prova të pamjaftueshme për zgjedhjet lokale 2019
14/05 18:19
Top News – Aksident tragjik, dy të vdekur/ Lushnje, taksisti dhe pasagjerja humbën jetën
14/05 18:13
Top News – Ilir Meta, ‘fati’ të çon në Indonezi! ‘Impeachment’ zë dhe presidentin e Shqipërisë
14/05 18:13
Top News – Vendimi absurd i Greqisë/ Kapshtica ende do të mbetet e mbyllur
14/05 18:09
Top News – Paratë e doktorit të korruptuar/ Sekuestro preventive pas vendimit të SPAK
14/05 18:03
Top News – Deputetët hetojnë humorin presidencial/ ‘Ka shpërthime, të merret në konsideratë’
14/05 18:02
Top News – Individët me të ardhura mbi 2 mln lekë/ Tatimet njoftim për plotësimin e formularit
14/05 16:37
Top Channel/ Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i riu që u arratis zbulon si i hoqi prangat
14/05 16:13
Top News – Beteja për Vjosën/ ’Të shpëtojmë’ lumin e fundit të egër të Evropës
14/05 15:44
Top Channel/ Ishmi, lumi më i ndotur/ Aksioni për pastrimin e grykëderdhjes së lumit në det
14/05 15:31
Top Channel/Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i iku policisë me pranga në duar.Flet i arratisuri
14/05 15:29