Top News – Jetë e shtrenjtë/ Charles, 6 milionë euro për djemtë
29/09/2020 17:58

Një investigim I gazetës Daily Express mbi bilancet e Klarence House për periudhën prill 2019 deri në mars të 2020, tregoi se princit Charles i është dashur të japë shumë para për të mbajtur dhe mbështetur familjet dhe projektet e dy fëmijeve dhe nuseve te tyre. Për këtë qëllim, princi duket se ka shpenzuar më shumë se 6 milionë euro. Ka mjaftuar ky informacion që në rrjet të shpërthejnë debatet. Po sipas këtij raporti, mbreti i ardhshëm duket se u ka kaluar një pjesë të ardhurave vjetore që rrjedhin nga Dukati i Kornuollit, të ardhura që gjatë 12 muajve të fundit të ardhurat kapen shifrën e 24 milionëve, femijeve dhe familjeve te tyre për të gjitha shpenzimet, duke filluar që nga jeta e përditshme e deri tek eventet dhe projektet. Burime nga monarkia britanike konfirmojnë se ndërkohë se princ Harry dhe ish –aktorja Markle, që kurse janë zhvendosur në Amerikë, kanë filluar t`i fitojnë të ardhurat në mënyrë të pavarur, madje dhe shërbimin e rojes private, për të cilën u akuzuan se shpenzonin shifra të larta, thuhet se e sigurojnë vetë.

Top News – Filloi karantina, bllokime rekord trafiku ne Paris
30/10 13:18
Top News – Sulmi në Francë/ Bota, solidaritet me Francën
30/10 11:51
Top News – Parandalimi i pandemive/ Kushton më pak se ‘kurimi’
29/10 23:06
Top News – Ishujt Marshall/ Shenojnë rastet e para të covid-it
29/10 23:03
Top News – Vala e dytë në Evropë/ Virusi e ka origjinën në Spanjë
29/10 22:19
Top News – Izolimet kombëtare/ OBSH: Të jenë opsioni i fundit
29/10 22:08
Top News – Stuhia ‘Zeta’/ Tre viktima në Luiziana
29/10 22:01
Top News – Covid 19 në Greqi/ 12 viktima, Selaniku në karantinë
29/10 21:30
Top News – Kosovë, Bosnje e Kroaci/ Rriten infektimet në rajon
29/10 20:01
Top News – Qeveria Spanjolle/ Zgjat gjëndjen e jashtëzakonshme
29/10 19:59
“Deti”, në Hagë/ Mediat Greke: Athina shpall zgjerimin me 12 milje & pastaj apelohet në Gjykatë
29/10 19:48
Top News – Sulmi në Nice/ Ushtria në mbrojtje të Francës
29/10 19:06
Top News – Kërkesa e Serbisë/ Asosacion me kompetenca ekzekutive
29/10 19:05
Top News – Emigrimi i të rinjve/ MAAS-kujdes ballkanin perendimor
29/10 17:17
Top News – `Isha shumë keq`/ Khloe Kardashian me covid
29/10 15:27
Top News – `Anketat janë gabim`/ Trump- unë kryesoj në këto shtete
29/10 14:45
Top News – Brad Pitt sërish single/ Përfundon lidhja me modelen
29/10 14:30
Top News – Përfiton Samsung/ Nga telashet e rivalit Huawei
29/10 14:11
Top News – Nga virusi në Britani/ Infektohen çdo ditë 100.000 vetë
29/10 12:34
Gjendje kritike në Britaninë e Madhe/ 96 mijë infektime në ditë
29/10 12:19