Top News/ Izraeli do të mbrojë veten! Netanyahu nuk dëgjon askënd: Do vendosim vetë
18/04/2024 11:58

Izraeli do t’i marrë vetë vendimet për mënyrën se si do ta mbrojë veten, tha kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, pasi vendet e Perëndimit i bënë thirrje përsëri të vetëpërmbahet nga hakmarrja ndaj Iranit. Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe grupi i vendeve të industrializuara, G7, njoftuan se po shqyrtojnë sanksione më të fuqishme kundër Iranit, të cilat thuhet se do të vendosen për ta kënaqur Izraelin dhe për ta bindur atë të mos i përgjigjet sulmit të Iranit. Teherani i lëshoi qindra dronë dhe raketa drejt Izraelit më 13 prill, duke e kryer sulmin e parë të drejtpërdrejtë kundër armikut të vet të përbetuar. Netanyahu u takua me sekretarin e Jashtëm të Britanisë së Madhe, Davi Cameron dhe me ministren e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, të cilën e vizituan Izraelin të mërkurën në përpjekje për të mos e lejuar përshkallëzimin e tensioneve mes Izraelit dhe Iranit.

Top Channel/ “Po, kam vjedhur Donald Trump”/ Ish-avokati Michael Cohen pranon se ka përvetësuar para nga organizata e ish-presidentit
20/05 22:47
Top Channel/ Fletë arresti për Netanyahu, reagon ashpër Biden: Skandaloze
20/05 21:59
Top News/ ‘Kanë kryer krime lufte’/ Kërkohet arrestimi i liderit të Izraelit dhe Hamasit
20/05 20:55
Top Channel/ Breshër i pazakontë dhe i dendur në Milano, mbush rrugët e qytetit italian
20/05 18:29
Top Channel/ Durrës, para të vjedhura në BE.80 mijë euro gati për tregun e zi, arrestohen 2 persona
20/05 15:22
Top News/ ‘Shkatërrohet’ baza ajrore ruse / Kievi hakmerret, që andej niseshin bombat rrëshqitëse
20/05 15:20
Top Channel/ Sulmoi kryeministrin sllovak, hetimi: 71 vjecari nuk veproi vetëm, pjesë e një grupi..
20/05 15:20
Top Channel/ Google “përqafon” AI: Shton përdorimin për kërkim në internet!
20/05 15:03
Top News/ Kush po ‘e vajton’ presidentin e Iranit / Rusia, Hamasi, Hezbollahu dhe Assadi i Sirisë
20/05 15:03
Top Channel/GJNP, dritë jeshile? Kërkohen fletëarreste për Netanyahun dhe krerët e Hamasit!
20/05 15:03
Top News/ Lufta mban Zelenskin në pushtet / Mandati ka skaduar por legjitimiteti vazhdon
20/05 15:02
Top News/Irani shpall pesë ditë zi për Presidentin/’Vdiq si martir, puna vazhdon!’ Zgjidhen pasuesit
20/05 14:50
Top News/ Kubi Rubik mbush 50 vjeç / Gjithnjë ‘në modë’: Na kujton pse kemi duar
20/05 14:49
Top Channel/ Ishte arratisur nga burgu në 2011, arrestohet shqiptari në Greqi! Si fshehu identitetin
20/05 14:41
Top News/ Izraeli insiston: Nuk ishim ne! Presidenti iranian u vra një muaj pas sulmit me raketa
20/05 13:53
Top News/ ‘Vjen’ i besuari i Ajatollahut / Pasuesi i Raisit…kush është Mohammad Mokhber
20/05 13:50
Top News/ 25 vite burg për tentativë zjarrvënieje / Rusia dënon ashpër të riun ‘tradhëtar’
20/05 13:42
Top Channel/ Vdes presidenti Iranian, gjenden të karbonizuara mbetjet e helikopterit!
20/05 13:39
Top Channel/ Fortifikimi i kufirit me Rusinë dhe Bjellorusinë, Polonia investon 2.5 miliardë dollarë
20/05 13:03
Top Channel/ Zhdukja e helikopterit të presidentit të Iranit, ja vendet që kanë ofruar ndihmë
20/05 13:03