Top News – Ish-polici i burgjeve kërkon lirinë/ U arrestua pas rrëfimit të vëllezërve Beqiraj
25/03/2023 22:59

Pëllumb Hoxha dhe Flamur Bejko I janë drejtuar Gjykatës së Lartë me një kërkesë për lirim nga qelia, teksa janë të arrestuar që prej tetorit 2022. Ata kundërshtojnë masën e sigurisë “arrest me burg”, duke kërkuar që të lirohen edhe ata, njësoj me 6 të arrestuar të tjerë në kuadër të mega-operacionit “Porositësi” që janë të liruar tashmë nga Gjykata e Durrësit. Në tetor 2022, Policia e Durrësit do të finalizonte një operacion me 14 të arrestuar, mes të cilëve ish-polici I burgjeve Flamur Bejko, dhe me 5 të shpallur në kërkim, mes të cilëve Aleksandër Laho alias Pëllumb Muharremi, ose I njohur ndryshe si Rrumi I Shijakut. Zbërthimi I këtij grupi kriminal erdhi pasi grupi I Rrumit të Shijakut mori peng në Autostradën Durrës-Tiranë dy vëllezërit Gentian dhe Indrit Beqiraj, por të rrethuar nga Policia, u detyruan të largoheshin në këmbë dhe t’I lironin pengjet. Dy vëllezërit vendosën të bëheshin të penduar të drejtësisë, duke zbuluar porosi për disa vrasje që kishin marrë nga Kasandër Noga, I arrestuar në Belgjikë, nëpërmjet Kevin Zenelit alias Suçi. Ata rrëfyen që një nga këto porosi ishte vrasje gabimisht e Erion Çelës në Don Bosko, që sipas tyre ishte realizuar nga Kevin Zeneli, ku në fakt synohej të eleminohej Geron Hasanbelliu, rivali I përjetshëm I Kasandër Nogës. Ekzekutimi I Arbën Mërkurit apo siç njihej ndryshe me emrin Maneci ishte një tjetër vrasje mafioze që u zbardh pjeserisht nga vëllezërit Beqiri, por duke pretenduar sërish se autori kryesor ka qenë Kevin Zeneli dhe se ata ishin tërhequr.

Top News – Arrestohet ‘artizani’ i tritolit / Siguronte armë e lëndë plasëse për grupet kriminale
02/06 11:41
Top Channel/ Mina, municion e armë. Arrestohet 66-vjeçari bashkëpunonte me grupet kriminale
02/06 11:18
Top Channel/ U shiste grupeve kriminale armë, mina dhe kapsolla, arrestohet 66-vjeçari në Lezhë
02/06 10:47
Top News – Pallatet e konfiskuara do shiten me ligj / Tre kategori përfituese, afatet dhe procedurat
02/06 10:30
Top Channel/ Plagosje me armë në Shijak! Autori identifikohet dhe shpallet në kërkim
02/06 10:22
Top News – Vodhi një qytetar, rrahu një tjetër / Arrestohet nënkomisari i policisë në Shkodër
02/06 10:10
Top News – Influencerat rrezikojnë burgun, Franca miraton ligjin për aktivitetin në rrjetet sociale
01/06 23:02
Top News – Borrell ultimatum Kosovës: Plotësoni tre kërkesat tona, ose përballuni me pasojat
01/06 22:53
Top News – Kurti-Nuk më ka zgjedhur SHBA por populli!/ Kryeministri rrëfen raportet me ambasadorin
01/06 22:20
Top News – Rrëzohet Biden, presidentin amerikan nuk e mbajnë këmbët në ceremoninë e diplomimit
01/06 22:11
Top News-Minimaliste, por moderne/Kiara Tito poston foto nga shtëpia e re
01/06 21:52
Top News – Serbët me simbolet e Wagnerit në Kosovë/ ‘Gjurmët’ ruse mes protestave në Veri
01/06 21:50
Top News – Komandanti i KFOR-it- Ushtarët tanë heronj/ Parandaluan viktima në Kosovë
01/06 21:47
Top News – Osmani përballet me Vuçiç!/ Presidentja-Tërhiq ushtrinë nga kufiri me Kosovën
01/06 21:38
Top News – Kosova drejt zgjedhjeve të reja!/ Kërkesa e papritur e Macron dhe Scholz
01/06 21:38
Top News – Serbia vë ushtrinë në gatishmëri/ Raportet dhe deklaratat nga kufiri me Kosovën
01/06 21:37
Top News – Reforma hyn në fuqi në qershor, Ibrahimi: Do të japim shtesat edhe për prillin e majin
01/06 21:21
Top Channel/ Rama përqafon dhe puth në faqe Giorgia Melonin, video bëhet virale
01/06 21:16
Top News-Anulohet ‘Sunny Hill’/Dua Lipa zbulon detajet për vendimin e marrë
01/06 20:47
Top News – Prezantohet projekti për godinën e re të Ambasadës Italiane
01/06 20:45