Top News – Ish-ministri rikthehet te Basha/ Kush dhe çfarë e bindi Eduart Halimin!
07/03/2021 15:28

Tre vjet pas largimit nga skena politike, ish-ministri i drejtësisë Eduard Halimi kthehet në Partinë demokratike. Në datën 3 mars kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka emëruar Eduard Halimin në postin e koordinatorit të posaçëm politik për zgjedhjet e 25 prillit. Halimi do të ketë në fokus të punës së tij të gjithë problematiken e fushatës elektorale dhe procesit zgjedhor. Nuk dihet kush e bindi Halimin më shumë se Basha që bëri ftesën dhe mbi të gjitha se çfarë e bindi. Emrat nuk janë publikuar, por nuk do ishte çudi që pas kësaj ftese të ishte edhe si emër në listat e Tiranës, apo një qarku tjetër. Eduard Halimi u zgjodh deputet në Berat në zgjedhjet e vitit 2017, por pak muaj më vonë në shkurtin e 2018 ai dorëzoi mandatin duke deklaruar tërheqjen nga jeta politike. Eduart Halimi vendosi të lërë mandatin e deputetit, të tërhiqet nga politika aktive për të ndjekur pasionin e tij, avokatinë. Në atë kjohë madje u tha se Halimi do të zhvendosej me punë në Strasburg ku do të punonte në një zyrë juridike, me më shumë të ardhura seç përfitonte si deputet. Në zgjedhjet parlamentare të 2017, Halimi ishte zgjedhur si deputet në qarkun e Beratit, i vetmi deputet në radhët e opozitës në këtë zonë. Sipas listës shumëemërore të kandidatëve për deputetë, i dyti në listë në këtë qark ishte Astrit Veliaj.

Kryebashkiakja e Durrësit takim me banorët e lagjes 6 të qytetit
09/04 15:42
Top News – Basha nga Divjaka/ Do japim 150 milionë euro për bujqësinë
09/04 15:27
Basha, ftesë socialistëve/ Takon dy të larguar nga PS: Bashkë për aspiratat e vendit
09/04 15:13
Rama: Rruga e Arbrit brenda vitit/ Biseda e kryeministrit me kandidatin e PS në Dibër
09/04 15:12
Ministrja Manastirliu, kandidate e PS-së në Njësinë 9, prezantohet nga kryebashkiaku Veliaj
09/04 14:26
Top News – Zgjedhjet, shitja dhe blerja e votes/ Ambasadorja e Suedisë, apel për shqiptarët
09/04 13:03
Rama dhe Gjiknuri në Finiq:Kujdes nga propozimi i PD për shfuqizmin e ligjit të pronave.E rrezikshme
09/04 12:30
Ambasadorja suedeze në Shkodër: Shqetësues fenomeni i shit-blerjes së votës në Shqipëri
09/04 11:09
Basha me fermerët në Divjakë: 100 milion euro subvencione dhe naftë pa taksë në bujqësi
09/04 10:45
“Ça thotë partia e kontrollorëve?” Telefonata e Ramës me Dionis Imerajn në Dibër
09/04 10:37
Sondazhi i tretë i TCH dhe IPSOS, cilën parti do votonit nëse ka zgjedhje këtë të diel? PS 48.4%, PD 39.3 % dhe LSI 5%
09/04 03:06
Balla: Banorët e Shtërmenit e kanë ndarë mendjen që vota e tyre duhet të jetë për PS dhe jo për PD e LSI
08/04 19:51
‘Meta-Berisha, dështuan’/ Rama: Donin të bllokonin vaksinat, gjetën kryeministrin e gabuar
08/04 19:47
Basha: Aeroporti, dështim i Ramës/ “Ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari”
08/04 19:44
Basha: Aeroporti, dështim i Ramës: Ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari
08/04 15:35
Damian Gjiknuri takim me banorët e Orikumit
08/04 14:15
Damian Gjiknuri takim me banorët e Llakatundit
08/04 14:09
Top News – Pas gjyqit të humbur në Arbitrazh/ “Becchetti”, Rama shigjeton Berishën e Metën
08/04 13:32
Durrës/ Kryebashkiakja inspekton procesin e rindërtimit
08/04 13:05
Rama: Sulm i Metës e Berishës/ “Po bllokojnë vaksinat. Gjetën kryeministrin e gabuar”
08/04 12:24