Top News – Ish kancelari padit Bundestagun / ’Miku i Putinit’ kërkon kthimin e privilegjeve
12/08/2022 14:52

Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schröder ka paditur Bundestagun për rikthimin e privilegjeve të tij si ish-kancelar. 78 vjeçari kërkon që t'i rivihet në dispozicion zyra e ish-kancelarit bashkë me punonjësit, ka bërë të ditur, avokati i tij, Michael Nagel për agjencinë gjermane të lajmeve, dpa. Padia është dorëzuar në Gjykatën Administrative të Berlinit, tha Nagel. Në një deklaratë të studios ligjore të kancelarit, thuhet, se vendimi i komisionit buxhetor të Bundestagut për heqjen e mjeteve që iu vihen në dispozicion ish-kancelarëve, si edhe pezullimi i përdorimit të zyrës janë shkelje ligjore. Pretendohet, se ish-kancelari nuk kryen më angazhimet që dalin nga "detyrimet pasuese të shërbimit". Por nuk përcaktohet se "cilat janë detyrimet pasuese të shërbimit, si përcaktohet marrja apo mos marrja e tyre në konsideratë dhe çfarë procedure duhet ndjekur."

Top Channel/ Ringritja e së djathtës/ Efekti domino i fenomenit “Meloni” në Europë
25/09 20:14
Top News- Evropa t’u hapë dyert rusëve!/Thirrje për të ndihmuar ata që i ikin luftës
25/09 16:52
Top News- Nëse Italia heq sanksionet ndaj Rusisë…!/A do të jetë Roma e para që thyen unitetin
25/09 16:29
Top News – Pse BE ka ‘frikë’ nga Giorgia Meloni/Ekstremistët në Itali dhe rreziku për Evropën
25/09 14:17
Top Channel/ ‘Nuk dua të vdes për ambiciet e dikujt tjetër ‘, ruset kundërshtojnë mobilizimin
25/09 12:43
Top News- Mafia donte të rrëmbente ministrin/Pranë shtëpisë gjenden makinë dhe armë
25/09 12:25
Top News- Rusia bombardon Ukrainën Jugore/Putin, sulme ndaj 35 fshatrave dhe qytezave
25/09 12:23
Top News- Paralajmërimi i ish-presidentit Trump/Biden mund të shkaktojë Luftën e Tretë Botërore
25/09 12:22
Top Channel/ Italia po shkon djathtas. Ja pse Georgia Meloni mund të hyjë në histori!
25/09 11:51
Top Channel/ Bota pret me ankth Italinë, votimet mund të nxjerin fituesë një qeveri të djathtë!
25/09 11:18
Top News -E masakruan me thikë e më pas e vranë! Hetimet nga vrasja e shqiptarit, një grua në pranga
25/09 11:16
Top News – ‘Nuk duam të vdesim për Putin!’/Qindra të arrestuar në protestat kundër luftës
25/09 11:14
Top News- Italia me qeveri fashiste!/Zgjedhjet më të rëndësishme që nga lufta!
25/09 11:07
Top News – ‘Biden mund të shkaktojë Luftën III Botërore’/Trump-SHBA drejtohet nga të papërgjegjshëm
24/09 19:15
Top News – Bllokim trafiku dhe dëshpërim / Kaos në kufijtë e Rusisë, të gjithë ikin nga lufta
24/09 18:27
Top News – Ishulli ‘bebe’ shfaqet në Paqësor / NASA: Nuk do të jetojë edhe shumë gjatë!
24/09 16:18
Top Channel/BE jep alarmin: “Putin s`po luan bllofin për armët bërthamore”!
24/09 16:11
Top News – NASA do të bombardojë asteroidin / Mbrojtja planetare, testi i madh të hënën
24/09 16:08
Top News – Shtohen blerjet e shtëpive në botën virtuale / Metavers, dimensioni i ri ku gjen gjithçka
24/09 15:50
Top Channel/Ukraina “dëbon” Iranin, Zelensky: Ushtria ruse po përdor kundër nesh dronë iranianë!
24/09 15:40