Top News – ‘Interesi është I Partisë Demokratike’/ Fatmir Mediu: ‘nuk kërkuam privilegj’
19/01/2021 13:01

Ndërkohë që nuk kanë arritur ende një marrëveshje parazgjedhore me Partinë Demokratike, kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu tha nga Shkodra se ajo që kërkojnë, është që të ndërtojnë një raport të drejtë, “në mënyrë që dhe votat e Partisë Republikane në Kukës, në Dibër, në Gjirokastër, apo në cdo rreth, t`i shtohen Partisë Republikane, duke theksuar se edhe në këtë rast interesi është i Partisë Demokratike. PD-së i duhen votat e Partisë Republikane, ndaj, ajo që i kemi kërkuar Partisë Demokratike është le të vendosim disa kritere, të cilat janë të barasvlefshme për Partinë Demokratike, për Partinë Demokristiane, për partinë e të Drejtave të Njeriut , për partinë came dhe të gjithë partive që janë në koalicion”. Sipas llogaritje tona, duhet të shtojmë për të marrë mandatin e pestë edhe 4000 vota. Atëherë si mund të përjashtojmë nga procesi kandidimin e njerëzve të Partisë Republikane. Por si mund të shtohen votat e Partisë Republikane, në qoftë se Partia Republikane përjashtohet nga mundësia e kandidimit në Shkodër. Kreu I republikaneve ka nenvizuar se ata nuk kane kërkuar privilegj, as zonë të lirë, por njerëz që të kontribuojnë në fitoren e opozitës, duke kerkuar keshtu bashkohemi ne Shkoder dhe mbare Shqiperine ne dt 25 Prill per ta rikthyer vendin ne rrugen dhe vlerat Europiane

PD e LSI, do ndryshojnë reformën/ Angazhohen se do zhbëjnë të gjithë ndryshimet pas 2016
02/03 15:51
Top News – 30 vjet nga eksodi masiv…!/ Rama, një vizitë në Itali në 5 dhe 6 mars
16/02 17:05
“S’ka propagandë!” Rindërtimi/ Rama i kërkon këshilla të moshuarit: Kush leu, mendjen e vetë pëlqeu…
16/02 09:38
Rama inspekton punimet në Durrës: Nis rindërtimi i pallateve me dëmtime të rënda DS4
15/02 18:17
Top News – KQZ regjistron PSD-në/ Tom Doshi nuk është kryetar partie
15/02 16:05
Kuvendi heq taksën e kromit/Rrëzohet dekreti i presidentit që kundërshtonte heqjen e rentës minerare
15/02 15:45
KQZ regjistron PSD pa Tom Doshin/ Ndryshon dokumentacionin për një germë, por edhe kryetarin
15/02 15:42
Top News – ‘Renta’, Meta rrëzohet në parlament/ Pandemia, financat zerojne renten per minierat
15/02 14:43
Top News – Kapitull i ri për Kosovën/ Liderët shqiptarë urojnë Albin Kurtin
15/02 14:10
Top News – Balla uron Albin Kurtin për fitoren/ ‘Zgjedhjet në Kosovë, një festë e demokracisë’
15/02 12:54
PS do kërkojë vetting politikës/ Projekti në programin e ri për mandatin e tretë
12/02 15:23
Veliaj, akuza për PD dhe LSI/ “Po kandidojnë të larguarit nga Vettingu në drejtësi”
12/02 15:20
Vota e emigrantëve,PS:Balla fajëson opozitën për dështimin e mundshëm tw identifikimit elektronik
12/02 15:19
Top News – Programi i PD për turizmin/ Basha-rritje 15 % të numrit të turistëve çdo vit
12/02 12:54
Programi i mandatit të tretë. Synimet e PS në ekonomi, arsim, bujqësi, shëndetësi dhe infrastrukturë
11/02 15:39
Ikin nga LSI tek PS/ Veliaj u jep kartën e anëtarësisë socialiste
11/02 15:24
“Ikëm nga LSI, na tradhëtoi”/120 anëtarë të LSI-së në lagjen Kombinat, kalojnë me Partinë Socialiste
10/02 15:28
Kryemadhi përplaset me policinë/ Organizoi takim elektoral në Elbasan
10/02 15:20
Top News – Rritje e numrit të turistëve të huaj/ Plani i PD-dyfishim i vendeve të punës
10/02 13:00
Top News – ‘Mos u bëni ushtarë të Taulantit’/ Monika Kryemadhi sherr me policinë në Elbasan
10/02 11:29