Top News – Infektohet me Covid mjeku Pëllumb Pipero/ Ishte vaksinuar kundër virusit dy javë më parë
27/01/2021 13:12

Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero ka rezultuar pozitiv me Covid 19. Lajmi është bërë i ditur nga burime pranë Ministrisë së shëndetësisë. Mjeku Pëllumb Pipero ishte ndër të parët që mori dozën e parë të vaksinës anticovid, kur nisi procesi i iminizimit në vendin tonë në 11 janar. Por pavarësisht nga fakti që ka marrë dozën e parë të vaksinës, Pipero ka rezultuar i prekur nga virusi. Ai është personi i parë në vendin tonë që rezulton pozitiv me koronavirus pas marrjes së dozës së parë të vaksinës pfizëer. Por edhe në shtete të tjera ku ka nisur imunizimi, ka pasur raste të infektimeve pas marrjes së dozës së parë. Ekspertët e shëndetësisë e kanë shpjeguar këtë gjë me faktin se pas marrjes së dozës së oparë nuk ka mjaftueshëm trupa për t’u mbrojtur nga infektimi. Mjeku infeksuionist Pëllumb Piperio ka qenë në vijën e parë të luftës kundër virusit që nga fillimi i pandemisë gati 1 vit më parë.

Top News – Itali, 30 vjet nga eksodi masiv/ Rama dhe Di Maio, memoria e 6 marsit 1991
05/03 21:16
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53
Peshëngritësi shqiptar në Europian/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjel Velin
05/03 15:48