Top News-Infektimet, gjithnjë e më shumë në rritje/ 15 pacientë po marrin mjekim në spitalin Covid 3
25/06/2022 19:33

Numri i infektimeve në vend, prej ditësh ka vijuar të jetë në rritje, ndërsa edhe njëherë po rikthen frikën tek qytetarët shqiptare. Ministria e shëndetësisë raportoi se në harkun kohorë të 24 orëve, 289 qytetarë rezultuan pozitivë me Covid 19, nga 1 mijë e 21 testime të kryera. Tirana vijon të jetë qarku më i infektuar në vend, ku vetëm në 24 orët paraardhëse, në kryeqytet u regjistruan 203 raste të reja. Duke u ndjekur nga Durrësi dhe Fieri me 10 raste, ndërsa më pak raste u shënuan në disa qarqe të tjera. Fatmirëisht edhe kjo e shtunë, ishte pa viktima nga koronavirusi. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim mjekëorë 15 pacientë. Në 24 orët e fundit, janë shëruar 32 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 273,652 që nga fillimi i epidemisë. Ndërkohë, 1,644 qytetarë janë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Top News-Tjetër magazinë me arsenal armësh në Mëzez/Arrestohet 61 vjeçari, shpallet në kërkim i biri
18/08 22:40
Top News-Elbasani qarku i dytë më i varfër në vend/Meta akuzon qeverinë-Qyteti është lënë në harresë
18/08 22:37
Top News-Shqipëria ‘tërheq’ Amerikën dhe Europën/Një nga shtatë vendet më të frekuentuara këtë verë
18/08 20:50
Top channel/ Sekuestrohet arsenal armësh në Tiranë, në pranga 62-vjeçari! Në kërkim djali i tij
18/08 20:36
Top News – Korriku përgjaku rrugët e vendit/Del raporti, sa persona humbën jetën në 30 ditë
18/08 18:40
Top News- Përplasi 4 këmbësorë te ‘Kodra e Diellit’/Gjykata vendos ‘arrest me burg’ për farmacisten
18/08 18:15
Top News – I prenë flokët në kufirin shqiptar/Aventurat e turistëve në Shqipërinë komuniste
18/08 17:01
Top News-Pas mashtrimit nga dy pensionistë italianë/Për floririn arrestohet dhe pronari argjendarisë
18/08 16:23
Top News – Pasaporta shqiptare del në shitje…!/Ja kush janë blerësit, cënohet siguria kombëtare
18/08 16:01
Top Channel/Ndeshja e parë, Tirana-Kukësi.Përballja që do të hapë siparin e kampionatit të futbollit
18/08 15:55
Top Channel/ Britania e paralizuar nga grevat, për katër ditë linjat hekurudhore do funksionojnë 20%
18/08 15:39
Top Channel/ Berisha “përballet” me 7501. Fermerët e Kasharit ankohen se u gabua miratimi i ligjit
18/08 15:37
Top Channel/ Parku i liqenit të Farkës. Bashkia po ndërton një pistë vrapimi dhe korsi biçikletash
18/08 15:33
Top News – Drogë me postë nga Anglia në Shqipëri!/ Dy të arrestuar, policia zbulon skemën e trafikut
18/08 15:30
Top Channel/ Takim i ftohtë Kurti-Vuçiç/ Takimi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian
18/08 15:29
Top Channel/ Përmbytet Londra, stuhitë e shiut godasin kryeqytetin
18/08 15:29
Top Channel/ “Spiunëve ju ndalohet kandidimi”. Gati ligji i ri, “shkarkohen ose humbin mandatet”
18/08 15:21
Top Channel/Vrasje në Elbasan dhe Sarandë/Kamarieri vret klientin për parkimin. Elbasan, pas sherrit
18/08 15:18
Top News-Ekzekutimi në Vlorë nga vrasës me pagesë/Një nga viktimat hera e parë pa makinë të blinduar
18/08 15:17
Top Channel/Atentat në Vlorë,2 të vdekur.Hakim Xhezo dhe Geno Lena dyshohet se u vranë për hakmarrje
18/08 15:05