Top News/ I nxehti shkakton viktimën e parë? Durrës, humb jetën 57-vjeçari
17/06/2024 22:05

Një 57-vjecar humbi jetën mbrëmjen e kësaj të hëne në Durrës. Temperaturat e larta dyshohet të kenë ndikuar në gjendjen e tij shëndetësore. Ngjarja ndodhi në sheshin para stacionit të trenit, ndërsa burime nga policia vendore bëjnë me dije se një autoambulancë e dërgoi 57-vjeccarin në spital, por pavarësisht ndihmës mjekësore ai nuk ia doli dot. Bluzat e bardha thanë se ai pësoi atak kardiak fillimisht. Temperaturat e larta pritet të jenë prezente gjatë gjithë kësaj jave, ndërsa parashikohet që termometri të shënojë deri në 43 gradë. Kjo gjë pritet të sjellë probleme kryesisht për të moshuarit dhe fëmijët por dhe për rata që vuajnë nga sëmundje të ndryshme. Gjatë këtyre ditëve, mjekët kërkojnë që të evitohet dalja në diell gjatë orëve të pikut. Ndërsa këshillojnë që të qëndrohet kryesisht në vende të freskëta për të evituar të nxehtin.

Top News/ Gomonia përplas 56-vjeçarin në Karaburun/ Shoqërohet autori, i plagosuri dërgohet në spital
13/07 16:21
Top News/ Shkrumbohet stani në Fier, digjen dhe makineritë bujqësore
13/07 16:19
Top News/ Socialistët trajnojnë pasuesit/ D’Alema e Papandreou, leksione për të rinjtë
13/07 16:07
Top News/ PD- Ekonomia e vendit në krizë / ‘Sektorët më të goditur, industria e bujqësia’
13/07 16:06
Top News/ Dhunohen policët në Vlorë/ U konfliktuan me dy pronarë biznesi në Lungomare
13/07 15:57
Top News/ 64 ligje në gjashtë muaj/ Statistikat e Kuvendit, u refuzuan interpelancat
13/07 15:50
Top Channel/Paralajmërimi i SHBA: Rusia kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnikë në Kosovë e rajon
13/07 15:30
Top Channel/ Pishinat e Tiranës, Veliaj: U shndërruan që kur u morën në menaxhim nga bashkia
13/07 15:29
Top Channel/ Fermerët e bujqësisë bio! Në Fier marrin edhe tokat me qira
13/07 15:29
Top Channel/ Rreziku nga tatuazhet/ Mjekët: Shkaktarë të shtuar për limfomat malinje
13/07 15:23
Top Channel/ Ekspertët: Thjeshtimi i kritereve për programet arsimore prioritare prodhon të paaftë
13/07 15:12
Top Channel/ Shitja e ndërtimeve ka ngecur! Shkak, “ligji i ri të rivlerësimit me 3%”
13/07 15:10
Top News/ Gjadri, bazë e ‘Black Hawk’/ Rikthehet në funksion pas 50 viteve
13/07 14:24
Top Channel/Gjadri rikthehet në funksion për fluturimin e Black Hawk, ja helikopterët shkatërrues…
13/07 14:02
Top News/ Veliaj inspekton pishinat/ ‘Higjena dhe siguria e jetës janë primare’
13/07 14:01
Top News/ Zjarre në Delvinë e Dibër/ Zjarrfikës e ushtarë në terren, vijon ‘beteja’ me flakët
13/07 13:59
Top News/ Ndëshkohen shoferët e pabindur/ 31 mijë gjoba në një javë, shtohen kontrollet
13/07 13:12
Top Channel/ I plasi skafandrën në kokë, pamje të tjera nga sherri me mes policëve dhe të rinjve
13/07 13:01
Top Channel/ Lëvizja në rrugët e veriut/ Trafik të shtuar të turistëve dhe pushuesve ditorë plazheve
13/07 12:54
Top Channel/ Trafik i shtuar drejt jugut/ Në Vlorë lëvizja është ngadalësuar në rrugët kryesore
13/07 12:52