Top News/ Humbi jetën nga një shpërthim/ Sarandë, policia dyshon që viktima mund të jetë vrarë
25/06/2024 22:06

Armand Nelaj, 52-vjeç është viktima e ngjarjes së ndodhur në qytetin e Sarandës mbrëmjen e të hënës, të cilit dyshohet se I shpërtheu bombola e oksigjenit teksa ishte duke bërë zhytje. Por nuk përjashtohet as mundësia që ai të jetë vrarë në një attentat, Pistë kjo që momentalisht është duke u hetuar nga ana e policisë së Sarandës. Viktima prej vitesh ka qenë biznesmen në qytetin bregdetar por ka pasur dhe konflikte. Paraprakisht hetuesit përtej qëndrimit të mbajtur paraprakisht ku u tha se vdiq si pasojë e shpërthimit të bombulës, nuk evitojnë as mundësinë që të ketë qenë tritol. Viktima ishte një zhytës dhe u gjet nga dy shtetas të huaj, të cilët udhëtonin me një gomone drejt skafit të tyre. Këta dy persona e kanë nxjerrë menjëherë nga uji dhe e kanë transportuar drejt Portit të Sarandës, ku më pas është marrë nga ambulanca për ta dërguar në spital. Pavarësisht përpjekjeve për ta shpëtuar, zhytësi nuk ka arritur të mbijetojë.

Top News/ Qëlloi me armë zjarri, RENEA nxjerr nga banesa 71-vjeçarin pas disa orësh
16/07 13:07
Top Channel/ Rama s’kursen batutat: Pjerin Ndreu e ka të vështirë, të mësojë nga….
16/07 13:07
Top News/ Zona e Lirë Ekonomike e Tiranës/ Politika nxitëse për bizneset që i bashkohen
16/07 13:07
Top Channel/ Projektet në Shkodër, Rama: Do i japë hov turizmit të qytetit
16/07 13:05
Top Channel/ “E nxorëm jashtë”, terrorizoi lagjen, momenti i arrestimit të 71-vjeçarit
16/07 13:04
Top News/ Tiranë-Shkodër, për 40 minuta. Rama shpalos projektet infrastrukturore në Veri
16/07 13:04
Top Channel/ “Shkodër-Tiranë do të bëhet për 40 minuta”, Rama Me jugun koha e lidhjes do të jetë…
16/07 13:03
Top Channel/ Terrorizoi lagjen, komshiu i 71-vjeçarit: U tronditëm, s’e dinim që ishte i rrezikshëm
16/07 13:01
Top Channel/ I braktisur nga demokratët, justifikimi i Bashës: Shqiptarët s’hanë vula e logo
16/07 12:59
Top Channel/ Dhunuan policët, mbeten në burg! Vlorë, gjykata jep vendimin për të arrestuarit
16/07 12:56
Top Channel/ 71-vjeçari qëllon me armë nga shtëpia! Korcë, policia rrethon zonën
16/07 12:56
Top Channel/ SPAK do hetojë “21 Janarin”, 3 veprat penale që do të hetohen
16/07 12:54
Top News/ Lirohet nga burgu Erzen Breçani/ Ish-zëvendësdrejtori i policisë lë qelinë pas 8 muajsh
16/07 12:06
Top News/ Seanca plenare deri në 2 të mëngjesit/ Debate në sallë, krerët e drejtësisë japin llogari
16/07 12:01
Top Channel/ Qëlloi me armë nga ballkoni, mbyllet në banesë! Ndërhyn RENEA, momente nga tmerri
16/07 12:01
Top News/ SPAK nis hetimet për 21 Janarin. Kërkon materialet dhe aktet nga prokuroria e Tiranës
16/07 11:54
Top Channel/ 60-vjeçari terrorizon lagjen në Korçë, qëllon me armë nga banesa
16/07 11:11
Top Channel/ Sherri me policët në Lungomare! Çfarë vendosi Gjykata e Vlorës për dy autorët
16/07 10:59
Top News/ Kërkojnë revokim të masave të sigurisë/ Gjykata e Lartë vendos për Berishën dhe Malltezin
16/07 10:41
Top News/ U plagosën dy policë gjatë sherrit në Vlorë, lihen në burg dy persona
16/07 10:38