Top News-‘Horgito piu kokainë përpara vrasjes…’!/Dëshmia e të arrestuarit për vrasjen në Elbasan
19/08/2022 15:40

Me Horgiton dhe Klaudjanin kishte rreth 1 viti shoqëri, ndërsa me vete mbante një dorezë hekuri që e kishte blerë online. Në banesën ku ishin mbledhur atë pasdite, ata kishin konsumuar disa birra, ndërsa Klaudjani dhe Horgito kishin konsumuar edhe kokainë. 18-vjeçari tashmë I arrestuar thotë ndër të tjera se në atë shtëpi, ka parë që Klaudjani kishte pistoletë mbi divan, e cila u mbajt nga Horgito pasi dolën nga shtëpia. Më pas tre të rinjtë kanë marrë rrugën drejt bulevardit të qytetit. Teksa po kalonin stadiumin, Dino po ecte me Horgiton, ndërsa pas tyre po ecte Klaudjani i cili po debatonte me Madrit Ulqinakun dhe me Herion Hamzallarin, mik I viktimës. 18-vjeçari I njihte të dy pasi kishin punuar më parë për babain e Dinos. Sapo i pashë që po konfliktoheshin me Klaudjanin, u afrova për ti ndarë sepse i njihja të dyja palët, thotë ndër të tjera në dëshminë e tij 18-vjeçari.

Top Channel/ Aksident në aksin Burrel-Rrëshen. Makina përplaset me trajlerin, plagosen tre persona
05/10 13:41
Top News -Kryebashkiaku nën akuzë për falsifikim/Qerim Ismailaj merret i pandehur, i dënuar në Greqi
05/10 13:29
Top News – Aksident në Burrel, automjeti përplaset me trajlerin, 3 të plagosur
05/10 13:22
Top News-Mediu zbulon 2 propozime për Berishën/Nga sondazhet…tek primaret e hapura dhe pikëpyetjet
05/10 13:06
Top Channel/ Gënjeu për dekriminalizimin, kryetari i bashkisë Mallakastër në gjykim të shkurtuar
05/10 12:44
Top News – Emigracioni, goditja që vjen vit pas viti!/Për vitin 2021, 7 mijë familje më pak se 2018
05/10 12:44
Top News – Kreu i SPAK në Bruksel për emrin e përveçëm/Bashkëpunim mes Prokurorisë Federale Belge
05/10 12:42
Top News-Demokratët dorëzojnë në Kuvend raportin/Kërkohet nga deputetët votimi i 33 bashkive të reja
05/10 12:41
Top News – “E dua shtëpinë aty ku është”…!/Durrës, flasin banorët e dëmtuar nga tërmeti
05/10 12:39
Top News- ‘U kontestova ende pa qenë kandidat’/ Kreu i FRPD u përgjigjet akuzave të Evi Kokalarit
05/10 12:37
Top Channel/ Pedagogët në protestë: Pa rritje pagash nuk nis viti akademik
05/10 12:36
Top Channel/ Zbardhja e vrasjeve, vëllezërit Beqiraj tregojnë si ndodhi krimi në “Don Bosko”
05/10 12:35
Top Channel/ Jo më vjersha përmendësh, studimi Europian: Deri në 6 vjeç frenon të menduarit
05/10 12:33
Top Channel/ Digjen 350 tonë mollë. Flakët përpijnë magazinën frigoriferike të Pogradecit
05/10 12:10
Top News – Ambasadorët që do ‘bindin’ PD për Reformën Territoriale dhe atë Zgjedhore
05/10 12:07
Top News – Rama ka një hall, do diskutohet në Pragë!/Siguria kibernetike, kërkesa e qeverisë për BE
05/10 12:06
Top Channel/ Pedagogët sot në protestë, kërkojnë rritje pagash
05/10 11:36
Top News – Rrëfimi i 2 vëllezërve për vrasjet me pagesë/Erion Çela u vra gabimisht në Don Bosko
05/10 11:20
Top News – Pogradec, zjarr në një magazinë/Përfshihet nga flakët, pranë nënstacionit elektrik
05/10 11:11
Top News – Inside Story për ‘Rilindjen Urbane’/Miliona dollarë për sheshin e ri të Beratit
05/10 10:24