Top News – Hetimi i inceneratorëve, Braçe: U devijua për të shpëtuar Ahmetajn
06/02/2023 19:48

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka folur në lidhje me hetimet për inceneratorët, ku pavarësisht provave të dala për Arben Ahmetajn, ndaj tij jo vetëm që nuk ka asnjë nisje hetimi, por as është marrë në pyetje. - Kush po i devijon hetimet? Ata politikanë që shihni aty që bëjnë sikur dinë shumë. Politikanët kanë marrë zemër më shumë se sa prokurorët, në një Prokurori ku duhet të flasin vetëm prokurorët dhe faktet. Po bëjnë edhe pengimin e drejtësisë për sa kohë po mundohen të bëjnë edhe devijim të hetimeve. Nëse këta politikanë pëngojnë hetimit, apo devijojnë hetimin, duhet të mbajnë përgjegjësi. Në emisionin "Zona Zero" në Top Neës, Braçe deklaroi se nuk duhet të jenë politikanët që të bëjnë kallëzime në SPAK, por ata duhet të jenë në hetim të drejtësisë, duke iu referuar në këtë rast kallëzimeve të LSI-së.

Top Channel/ Rama mbërrin në Vlorë, takim me asamblenë e PS-së
25/03 10:12
Top Channel/ Kandidatët e Alibeaj/ Të hënën skadon afati për regjistrimin në zgjedhje
24/03 19:48
Top Channel/ Regjistrimi i kandidatëve në zgjedhje, çfarë u diskutua në mbledhjen e kryesisë së PD
24/03 15:21
Top Channel/ “Do shënjestrojmë mollët e kalbura”, Rama në Londër- Vazhdon jehona e takimit!
24/03 15:13
Top Channel/ Regjistrimi i kandidatëve në zgjedhje/ Të hënën skadon afati, mblidhet PD e Alibeajt
24/03 12:32
Top Channel/ Xhaçka takon sekretaren e Përgjithshme të OSBE-së: Dënojmë agresionin rus në Ukrainë
24/03 12:28
Top Channel/ Satelitët “Albania 1” dhe “Albania 2”/ Peleshi jep detaje: Kemi marrë imazhet e para
24/03 11:48
Top Channel/ Manastirliu: Mbështetje ndaj ndërmarrjeve sociale nëse punësojnë individë në nevojë
24/03 11:32
Top Channel/Rama në Londër:Nëse ju pushtojnë, ejani në Shqipëri t’ju mbrojmë nga Putin dhe Braverman
24/03 11:26
Top Channel/ Shpallja e lumit Vjosa Park Kombëtar, Rama në Londër: Vjosa mbrohej edhe më parë!
24/03 11:24
Top Channel/ Rama në Britani: Nuk e sollën të rinjtë shqiptarë drogën, ata përdoren nga kriminelët
24/03 11:23
Top Channel/ Rama takon homologun anglez, diskutim për trafikantët e drogës e emigrimin e paligjshëm
23/03 17:32
Top Channel/ Rama mbërrin në Downing Street, takim kokë më kokë me Sunak
23/03 17:31
Top News-Arti i Ramës ‘zbut’ përballjen me Sunak/The Guardian-Kryeministri, artisti i botës politike
23/03 16:47
Top News – Kërkoi çregjistrimin e Alibeajt/ KAS rrëzon ankimimin e Berishës për 14 majin
23/03 16:22
Top News – Të thirren apo jo familjarët!/ Shtyhet seanca për Gërdecin, mungon Mediu
23/03 16:05
Top News – Akuzoi Ballën për vrasjen e avokatit/ Berisha nuk përballet në gjyqin për shpifje
23/03 15:25
Top News – Akuzoi Ballën për vrasjen e avokatit/ Berisha nuk përballet në gjyqin për shpifje
23/03 15:24
Top News – ‘Bunker’ për Ahmetajn, të tjerëve u nxjerr sekretet – Dy standardet e SPAK
23/03 14:49
Top Channel/ Opozita kërkon mocion debat për raportin e DASH: Qeveria ka kapur drejtësinë!
23/03 13:42