Top News – Heroina e ‘Dosjes 339’/ Të pandehurve u ulën disa vite burg
28/10/2020 14:03

Gjykata e Posacme Kunder Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar ka perfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të gjykimit ka deklaruar fajtore të pandehurit për kryerjen e vepres penale të "Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike në bashkepunim", parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal. Megjithate Gjykata e Posaçme ka rrëzuar akuzën për grup të strukturuar kriminal dhe vepra të kryer nga grupi i strukturar, akuza këto të parashikuara nga Neni 333/a dhe 334 te Kodit Penal. Për shkak të gjykimit të shkurtuar më herët të pandehurve do t'i ulet një e treta e dënimit. Ramadan Dushaj dhe Rezart Cacani janë dënuar me nga 6 vjet heqje lirie, Neritan Saraci dhe Luan Bocca me nga 4 vjet e 8 muaj burg, Ardit Haxhagiqi 5,4 vjet, Vilson Noka me 4,4 vite burgim, Fatbardh Gostini 5 vite burg. Gjithashtu burimet bëjnë të ditur se në këtë gjykim edhe kampioni i botës ne mundje, Elis Guri është dënuar per prodhim dhe shitje të narkotikëve me 7 vite burgim, ku në aplikim të gjykimit të shkurtuar është dënuar përfundimisht me 4 vjet e 8 muaj burgim. I kontaktuar mbrojtësi i Gurit Av. Arber Hoxha u shpreh se vendimi është i pambështetur në ligj dhe në prova, ku brenda afatit ligjor do të kundereshtohet në Gjykatën e Posaçme të Apelit ku do të kërkohet deklarimi i pafajshëm të të mbrojturit.

Zjarrfikësi hero i Bashkisë së Tiranës shmang ngjarjen e rëndë në Rrugën e Kombit
25/11 22:09
Top News – Një vit nga tërmeti…! 50 sekondat mes jetës dhe vdekjes
25/11 21:00
Top News – Një vit nga tërmeti…! 50 sekondat mes jetës dhe vdekjes
25/11 20:52
Top News – 11 mjekë në Shqipëri/ Viktimat e koronavirusit në 9 muaj
25/11 20:49
Ilaçet më rimbursim. Caktohen depot/ Udhëzimi problematik që shmang konkurencën në treg
25/11 19:49
A duhet lejuar eutanazia? Diskutimi i fortë sot në emisionin “Shqipëria Live”
25/11 19:46
Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave e Vajzave/ Godina e Presidencës portokalli
25/11 19:43
Shkollat do kalojnë online/ Manastirliu: Nga 1 dhjetori mësim i alternuar
25/11 19:27
“Biseda për tranzicionin”/ Presidenti Meta ishte i ftuar në panelin e UET
25/11 19:25
Top News – Meta aspak modest! ‘Fitorja ime, reforma në drejtësi’
25/11 18:49
Top News – I ‘tmerrshmi’ i Beratit/ OFL për vrasësin e dënuar në Itali
25/11 18:48
Top News – Elbasan, sherr me armë/ Një nga autorët kapet në spital
25/11 18:47
Top News – Bien shifrat e covid/ 8 humbje jete, 644 raste në 24 orë
25/11 18:06
Top News – OFL… drejt fundit! Shumë kërkesa e pak vendime në SPAK
25/11 18:04
Top News – Covid 19, masat e reja/ Për shkollat dhe skenari online
25/11 18:02
Top News – Buxheti i vitit 2021/ Bashkia e Tiranës nis dëgjesat
25/11 17:08
Top News – Mjekët për pandeminë/ Të vihen në punë spitalet rajonale
25/11 16:04
A duhet lejuar eutanazia? Diskutimi i forte sot në emisionin “Shqipëria Live”
25/11 15:35
Në Laç do ndërtohen 800 apartamente/ Rama inspekton përfundimet për ndërtimin e shkollës së re
25/11 15:28
Kullat e dhëndrit të Berishës/ U zhduk kompleksi Partizani për të ndërtuar pallate
25/11 15:21