Top News – Haradinaj sfidon Vjosa Osmanin/ Hajde përballemi në debat publik!
14/01/2021 22:02

Ramush Haradinaj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës I cili synon të marrë postin e presidentit të vendit, ka kërkuar debat televiziv me Vjosa Osmanin, kandidaten për presidente nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. “Të nderuar qytetarë, në 14 shkurt ju do të vendosni kush do të udhëheqë në Kosovë, jo vetëm me parlamentin, qeverinë dhe kryeministrin, por edhe presidentin e vendit. Tani, pas kandidaturës sime të shpallur kohë më përpara, kemi edhe kandidaturën e zonjës Vjosa Osmani, që do t’ju tregojë ju se si do ta ruajmë Kosovën tonë, të paprekshme, që do ta angazhojmë Kosovën tonë në NATO, BE, OKB, dhe si do të ndihmojmë që Kosova të fuqizohet në planin e brendshëm dhe të jashtëm. Unë e ftoj kandidaten, Vjosa Osmani, në një debat televiziv dhe e mirëpres këtë mundësi që të debatojmë së bashku për ju”, ka thënë ai në një video të publikuar në Facebook. Osmani shpalli kandidaturën e saj për presidente pas zyrtarizimit të marrëveshjes me Lëvizjen Vetëvendosje. Së bashku me Albin Kurti, ajo nënshkroi istën e përbashkët për garën në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit në Kosovë. Nga kjo listë, garës për kryeministër ka thënë se do t’i bashkohet Albin Kurti. Në korrik të vitit të kaluar, Osmani u shkarkua nga postet drejtuese të LDK-së. Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së mori këtë vendim pas propozimit të liderit të partisë, Isa Mustafa sipas te cilit, Osmani kishte shkelur statusin e partisë, kur u shpreh kundër qeverisë së drejtuar nga Avdullah Hoti.

7-vjeçari me emrin UÇK/ Pasardhës i familjes Morina në Klinë me dy dëshmorë në luftë
05/03 20:00
Top News – 23 vjetori i epopesë së UÇK/ Homazhe dhe nderime në të gjithë Kosovën
05/03 17:23
Top News – Pakicat jo serbe në Kosovë/ Dorëzojnë ankesë për rezultatin e zgjedhjeve
05/03 14:20
23 vjet nga rënia e Adem Jasharit/ Përkujtohet me aktivitetet e “Epopeja e UÇK”
05/03 13:07
Homazhe në Prekaz për Adem Jasharin, 23 vjet pas rënies
05/03 13:01
Top News – Hoti jep lajmin e mire/ Kosova, 33 mijë doza në mars nga Covax
05/03 12:40
Top News – Arrestohen tetë policë në Kosovë, ja për çfarë akuzohen
05/03 11:51
Top News – Të dhënat tatimore në Kosovë/ Rrëzojnë deklarimet e kryeministrit Hoti
04/03 23:16
Top News – Vetëvendosja 58 vende në parlament/ Osmani shkruan historinë, është më e votuara
04/03 18:14
Kosovë, shpallen rezultatet/ Vetëvendosja 58 deputetë, PD 19, LDK 15 dhe AAK 8 deputetë
04/03 15:11
Kosovë, shpallen rezultatet/ LVV 58 deputetë. PDK 19, LDK 15 dhe AAK 8
04/03 13:02
Top News – Vendimi në dorën e Kurtit/ Ku do vendoset ambasada në Jeruzalem apo Tel Aviv!
04/03 00:43
Top News – Përfundon numërimi i votave/ Kosovë, të enjten certifikohet rezultati i zgjedhjeve
03/03 22:46
Top News – Në kërkim të aleancave/ Kurti i nis letra Erdoganit dhe Netanyahut
03/03 17:55
Top News – Grenell sulmon Albin Kurtin: Është antiamerikan, kundërshton politikat e SHBA
03/03 00:52
Top News – Vaksinat e COVAX në Kosovë/ Mund të mbërrijnë deri në muajin maj
02/03 20:13
Top News – Kosova pret datën/ Në pritje të dozave të para të vaksinës së Covax
01/03 19:42
Top News – Mirosllav Lajçak sot në Kosovë/ Blloku europian më në fund vihet në lëvizje
01/03 11:25
Top News – Lugina me pritshmëri nga Kurti/ Që Presheva të mos shndërrohet në një Camëri të dytë
28/02 18:45
Top News – Marreveshja e 4 shtatorit/ Kosovë, Trump e promovoi, Biden po distancohet
28/02 17:44