Top News – Grushti i shtetit ka filluar! / Vladimir Putin rrëzohet deri në fund të vitit
14/05/2022 14:33

Një grusht shteti për të rrëzuar Vladimir Putinin nga pushteti, ka nisur tashmë – thotë kryespiuni ukrainas. Gjeneral-Majori Kyrylo Budanov, 36 vjec, beson se lufta e Putinit në Ukrainë do të arrijë pikën më të ulët të saj në verë dhe para fundit të vitit Vladimir Putin nuk do të jetë më. Zyrtari tha për Sky Neës se Putin do të rrëzohet nga posti gjatë kësaj kohe ndërkohë që pushtimi i tij vazhdon të ngecë përballë rezistencës së fortë ukrainase, me zërat që vazhdojnë të qarkullojnë për shëndetin jo të mirë të presidentit rus. Gjenerali Budanov tha: Pika e thyerjes do të jetë në pjesën e dytë të gushtit. Pjesa më e madhe e aktiviteteve luftarake do të kenë përfunduar deri në fund të këtij viti. Si rezultat ne do të rivendosim kontrollin në të gjitha territoret tona që i kemi humbur përfshirë Donbasin dhe Krimenë.

Top Channel/ Sërf mbi dallgën 26.2 metra, gjermani Sebastian Steudtner kap rekord botëror
24/05 22:48
Top News- ISIS komplot për vrasjen e Bush/Hakmarrja ndaj ish-presidentit për luftën në Irak
24/05 21:28
Top News- Kremlini zgjedh pasardhësin e Putin!/Mediat ruse- I kanë kërkuar të largohet paqësisht!
24/05 21:06
Top News- Italia i çon Putinit planin e paqes/Nga armëpushimi tek pakti më Rusi-NATO
24/05 20:39
Top Channel/ Navalny qëndron në burg, sulmon Putin për luftën: Do jetë disfatë historike
24/05 19:44
Top Channel/ Lija e Majmunëve, Moderna nis testimin për vaksinën
24/05 19:44
Top News- Dy avionë rusë mbi Turqi / Rrezikojnë përplasjen, por ndërhyjnë amerikanët
24/05 19:07
Top Channel/ Delet dhe dhitë ‘arma’ e re kundër zjarreve në Barcelonë
24/05 18:37
Top Channel/ NATO stërvitje në Mesdhe: Askush s’do guxonte të na sulmonte
24/05 18:28
Top News- Putin nis ‘luftën e urisë’!/Ukraina ngre alarmin për vjedhjen e grurit nga Rusia
24/05 17:46
Top News- Erdogan i bllokoi hyrjen në NATO/Zyrtarët e Finlandës e Suedisë në Ankara për bisedime
24/05 17:24
Top News- Putin do i ofrojë Ukrainës paqe!/Zbulohet kurthi i Rusisë për përçarë Perëndimin
24/05 17:23
Top News – Kabina e fundit telefonike… / Nju Jorku i thotë lamtumirë! zëvendësohen me ëifi
24/05 16:18
Top News – I bllokuar në kuotë të lartë / Kaliforni, shpëtohet i riu me helikopter
24/05 16:11
Top News – ‘Të eksplorojë botë të tjera’ / Taivanezi ndërton karrocën e veçantë për peshkun e tij
24/05 16:09
Top News – E ardhmja është high-tech / Hapet në Taivan ekspozita më e madhe teknologjike
24/05 16:02
Top News – Ndryshon panoramën e Londrës / ‘Elizabeth Line’ hapet pas shumë vitesh vonesa
24/05 16:01
Top News – Me parashutë nga Everesti / Fluturimi i parë i lejuar: Një mrekulli e vërtetë
24/05 15:57
Top News – Stuhia e dytë e rërës në një javë / Kryeqyteti i Arabisë Saudite nën pushtetin e pluhurit
24/05 15:56
Top News- Rusia dhe Kina stërvitje ushtarake/Ndahen kampet e ‘luftës’, të bashkuara përballë NATO
24/05 15:54