Top News/ Greqia zyrtare nuk do të votojë anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës
22/04/2024 11:52

Greqia do të abstenojë në aktin final më 16 maj, kur Këshilli i Ministrave të Jashtëm të Këshillit të Europës do të votojë për anëtarësimin e Kosovës. Raporti i deputetes greke, Dora Bakojanis, që vlerësonte se Kosova i plotëson kushtet për anëtarësim në Këshillin e Europës shkaktoi një sërë reagimesh në Serbi, pakënaqësi në Qipro, por edhe reagime në qarqet diplomatike greke.

Top News/ BDI akuzon koalicionin VLEN/ Ahmeti: Shkelën marrëveshjen, do mbrojmë votën e 8 majit
29/05 22:51
Top Channel/ Ahmeti: Do mbrojmë votën e 8 majit. BDI akuzon koalicionin VLEN: Shkelën marrëveshjen
29/05 19:51
Top News/ Nga Lazarati te ishulli grek mbolli kanabis/ Kapet grupi kriminal shqiptar
29/05 15:54
Top News/ Arrestohen 3 shqiptarë në Greqi/ Kokainë, çokollatë me hashash dhe armë në banesë
29/05 12:36
Top News/ U plagosën 93 pjesëtarë të KFOR / Një vit nga dhuna në Zveçan, reagon misioni i NATO-s
29/05 11:46
Top News/ KFOR nderon ushtarët e dhunuar / Një vit nga përplasja me ekstremistët serbë në Zveçan
29/05 11:15
Top Channel/ Afrim Gashi zgjidhet kryetar i Kuvendit në Maqedoninë e Veriut
28/05 19:53
Top News/ Votohet me 76 vota pro. Afrim Gashi në krye të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut
28/05 18:53
Top News/ ‘BE të anëtarësojë Serbinë’. Mitsotakis ‘ringjall’ aleancën me Beogradin
28/05 13:24
Top News/ ‘SHBA e BE, po përkëdhëlin Serbinë’/ Kurti kërkon qasje tjetër-Beogradi sfidon Perëndimin
28/05 10:17
Top News/ Presidentja e RMV, ‘tërhiqet’ nga deklarata/ Davkova: Respektoj marrëveshjen e Prespës
27/05 22:41
Top News/ Asambleja Parlamentare e NATO-s ‘Po’ Kosovës/ Maqedonci: Tani kemi të drejtë propozimi…
27/05 15:31
Top News/ Dhunë nacionaliste në Beograd/ Huliganët vrasin vëllain e zyrtarit të qeverisë së Bosnjes
27/05 12:24
Top Channel/ Akuza Serbisë nga Washingtoni. Gërvalla: Kërcënim për Kosovën e rajonin. Satelit rus
26/05 21:37
Top News/ Kërkohej për tentativë vrasje/ Arrestohet në Greqi 45-vjeçari shqiptar
26/05 20:08
Top News/ Burg ‘kokës së trafikut’ të kokainës/ Droga në Pire, të arrestuarit dalin para gjykatës
26/05 14:10
Top Channel/ NYT: Grenell i propozoi Trumpit të vizitonin Thaçin në Hagë!
26/05 11:28
Top Channel/Asambleja e NATO-s, thirrje aleatëve: Të shtojmë bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor!
26/05 11:03
Top News/ Vuçiç krijon Serbinë e Madhe, përgatit aneksimin e Republika Sërpska më 8 qershor?
25/05 18:45
Top News/‘SKY ECC’ , 3000 përdorues në Greqi/Trafik droge dhe vrasje, të përfshirë edhe shqiptarë
25/05 13:03