Top News-Gjysmë milionë trupa kundër Kievit/Ushtria e Putinit përgatitet për pushtim…edhe një herë
07/02/2023 16:33

Ukraina pret që Rusia të mobilizojë gjysmë milionë ushtarë shtesë në muajt e ardhshëm, thotë një zyrtar i lartë i inteligjencës. Vadym Skibitskyi, zëvendës shef i inteligjencës ukrainase të mbrojtjes, vlerëson në një intervistë se Rusia do të mobilizojë 300 deri në 500 mijë persona në mënyrë që të nisë operacionet sulmuese në jug dhe në lidnje të ukrainës në pranverë dhe në verën e këtij viti. “Ata 500 mijë ushtarë, do ti shtohen 300 mijëve të mobilizuar në tetor 2022”, tha Skibitskyi. “Kjo provon se kremlini i Putinit nuk ka asnjë qëllim ti jap fund kësaj lufte. Ofensiva ruse mund të ndodhë në rajonet e donetskut dhe luhanskut dhe me gjasë edhe në rajonin e Zaporizhias. Trupat ruse do të kalojnë ndërkohë në pozicione mbrojtëse në rajonin e Khersonit dhe në Krime. Kjo valë e re mobilizimi do të zgjasë për dy muaj”, thotë ai.

Top Channel/ Gjermania miraton projektligjin e emigracionit, merr 50 mijë punëtorë nga Ballkani!
30/03 10:58
Top Channel/ Peshkatarët francezë bllokojnë portin në protestë ndaj zonave të ndaluara peshkimit
29/03 22:58
Top News – Maqedonia i jep 12 helikopterë Ukrainës/ Shkupi paraprin Ballkanin me ndihmat usharake
29/03 22:01
Top News – Britania, baza ushtarake për emigrantët/ Premtimi i Sunak për trajtimin e azilkërkuesve
29/03 21:49
Top News – Biden mbledh liderët botërorë!/ SHBA ndan 700 milionë dollarë për demokracinë
29/03 21:43
Top News – “Xhuxh” dhe “Satana”, oligarkët rusë tallen me presidentin Putin
29/03 20:55
Top News – Tre miliardë dollarë për municione, Polonia miraton programin e ri
29/03 20:54
Top News – Grupi mafioz sulmon me armë gazetën/ Media e famshme në Kolumbi nën breshëri plumbash
29/03 20:47
Top News – SHBA thirrje të armatosen mësuesit/ Tronditje pas masakrave në shkolla
29/03 20:40
Top News – Gjermania ligj për shqiptarët/ Ballkanasve s’do u kërkohet gjuha dhe kualifikimi
29/03 19:27
Top News – Vritet komandanti më famëkeq i Putinit/ A e eleminoi Ukraina nënkolonelin rus!
29/03 17:55
Top News – Spiunët më efektivë se ushtria/FSB ka nën kontroll të plotë rajonet e pushtuara
29/03 17:55
Top News – Rusia, prova të çmendura me raketa/ Merr vendim që të mos informojë SHBA-në
29/03 17:44
Top News – Qofte me mish mamuthi, ‘me shije pule’ / Kafsha është zhdukur 4 mijë vite më parë, por…
29/03 17:36
Top News – Ukraina fillon kundërsulmin…! ’Dridhet Moska’, godet qytetin e kontrolluar nga Rusia
29/03 16:15
Top News – Goditje bërthamore për hakmarrje! Nëse Putin nuhat disfatën, sulm ndëshkues jo taktik
29/03 16:14
Top News – Lojëra lufte me raketat e frikshme Yars / Rusia kërcënon botën, tregon fuqinë bërthamore
29/03 16:05
Top News – Ethet e arit në vendin e varfër…toka si djath zviceran, shpresë dhe dëshpërim
29/03 16:04
Top Channel/ Italia ndalon mishin e laboratorit:” Nuk e duam”! Gates promovon mishin sintetik!
29/03 15:33
Top Channel/ Zelensky fton Xi Jinping në Kiev, Rusia nxjerr raketat ndërkontinentale!
29/03 15:19