Top News – Gjuha “me ngjyra” e Ralf Gjonit/ ‘Çrregullime hormonale, rregullohen me darkë ngjalash’
07/05/2021 15:55

Ralf Gjoni hyri nga listat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në parlament në vitin 2019. Gjatë seancës plenare për shkakrimin e Presidentit Ilir Meta, Gjoni përdori sërish gjuhë të mprehtë dhe me nënkuptime kur iu referua kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ky është shkarkimi i dytë i presidentit Meta. Për shkak të rolit që kam pasur, nuk rri dot pa thënë dy fjalë. Kjo quhet andropauzë. Kjo është historia e dy shokëve që po kalojnë çrregullime hormonale. Duhet të vlerësohet stabiliteti mendor i këtyre njerëzve, që kanë uzuaruar postin e presidentit dhe kryeministrit. Është e qartë se Meta ka dalë nga binarët. Meta kishte sjellje të çuditshme presidenciale. Marrëdhënia mes këtyre dy çunave socialistë rregullohet me darkë të thjeshtë ngjalash, mjaftojnë ngjalat e raporti rregullohet. Të hanë shushi mendoj. Këtë të premte, Ralf Gjoni nuk u kursye në përdorimin e fjalive me nuanca ndërsa për shkarkimin e Metës u shpreh se nuk i takon parlamentin të kësaj legjislature ta shkarkojë atë pasi nuk kanë legjitimitet.

Top News – 9 orë për dekretin e Ilir Metës/ Zgjedhjet lokale përfundojnë në venecia
23/06 23:53
Top Channel/ Athinë. Prifti sulmon me acid 7 mitropolitë, dy avokatë dhe një polic
23/06 23:04
Top News – Polici që rrihte gruan e fëmijën/ Arrestohet pa asnjë paralajmërim nga kolegët
23/06 22:17
Top Channel/Mashtrimi më i madh financiar i vitit,5 mld lekë kriptomonedha “zhduken” nga vëllezërit
23/06 22:06
Top Channel/ Zgjedhjet e 2019/ Gjykata Kushtetuese shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 21:56
Top News – Himarë, makina në flakë/ Pa pasoja në njerëz, shkak nxehtësia
23/06 21:47
Top News – Vota aksidentale për Shqipërinë/ Serbia votoi ‘pro’, por nis lufta politike
23/06 19:58
Top News – Zaev gjen fajtorin e negociatave/ Pa gjuhë diplomatike, shënjestrohet bullgaria
23/06 19:57
Top News – Pa test dhe karantinë në dy shtete/ Ambasadat japin njoftimet për shqiptarët
23/06 19:55
Top Channel/ Kufizimet e lëvizjes s’do hiqen/Brataj: I druhemi përhapjes së variantit delta të covid
23/06 19:50
Top Channel/ Turistët po vijnë nga Kosova/ Rikthehen polakët. Por në krye qëndron turizmi patriotik
23/06 19:43
Top Channel/ Ervin Karanxha nuk shkon në vetting.Avokatët: Është në spital nga presioni i…
23/06 19:41
Top Channel/ Zgjedhjet lokale të 2019/ Kushtetuesja shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 19:39
Top Channel/ “Korrupsioni, frenoi investimet”/ Zef Preci: Korrupsioni, beteja e humbur e çdo qeverie
23/06 19:39
Top Channel/ Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Zaev reagon për veton bullgare
23/06 19:36
Top News – Tenton të vetëvritet fëmija i mitur/ E ëma, një prej prokuroreve të sulmuara së fundmi
23/06 17:56
Top News – 2000 ngelës në provimin e gjuhës/ Vetëm 2 maturanë morën notën 10
23/06 17:50
Top News – Negociatat që ngecën mes dy vendeve/ Rama: Fajtor nuk është rajoni, po vetë be
23/06 17:49
Top Channel/ Zaev: Identiteti maqedonas s’mund të jetë subjekt i negociatave!
23/06 17:42
Top Channel/ Rama: BE dështoi të mbajë premtimin. Për ne dielli lind, atje ku perëndon
23/06 17:41