Top News – Garancia sovrane 2/ Denaj-shtyhet afati i aplikimit
01/08/2020 15:25

Shtyhet për në fund të muajit shtator afati që kanë bizneset për të aplikuar për të përfituar nga garancia sovrane. Vendimi është bërë i ditur këtë të shtunë nga Ministrja e Financave Anila Denaj. Një ditë përpara se të përfundojë afati që kanë bizneset për të aplikuar për garancinë e dytë sovrane, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ministrja Denaj ka sqaruar se një vendim i tillë është marrë për të lehtësuar dhe zbutur efektet që po lë pandemia tek çdo biznes. Afati fillestar ishte data 2 gusht 2020. “Shprehim mbështjetjen tonë ndaj biznesit duke aprovuar shtyrjen e Garancisë Sovrane 2 deri në fund të muajit Shtator. Vijojmë të ndërmarrim masat e duhura për lehtësimin dhe zbutjen e efekteve ekonomike për çdo biznes në këtë situatë. Kjo garanci sovrane aplikohet për bizneset në të gjithë sektorët e ekonomisë dhe për nevoja në kapital qarkullues dhe investime”, shkruan ministrja Anila Denaj.

Top News – Ministrja Denaj në Lurë / Zhvillimi i agroturizmit, prioritet
11/08 22:00
Top News – Meta dekreton ligjin/ Për regjistrin e pronareve përfitues
11/08 21:04
Top News – Bashkëpunimi me Jay Santos, Luana Vjollca i zbulon “të gjitha”!
11/08 19:56
Biznesi i luleve të thara/ Shumë njerëz duan ti mbajnë kujtim gjatë gjithë jetës
11/08 19:50
5 viktima dhe 140 raste/ Një 46 vjeçar nga Gjirokastra dhe një 48 vjeçar nga Tirana pa sëmundje
11/08 19:34
Top News – Bashkia e Shkodrës/ Rikonstrukton shkollën ‘Jordan Misja’
11/08 18:54
Top News – Rama poston fotot / Punimet për ndërtimin e rrugëve
11/08 18:35
Top News – Ekstradohet në Kanada/ 39 vjeçari aksidentoi një grua
11/08 17:39
Top News – Numër rekord infektimesh/ 140 raste të reja dhe 5 viktima
11/08 17:13
Gjermania i hap derën te dashuruarve/ Lejon udhëtimet për çiftet që u ndanë nga pandemia
11/08 16:47
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, ekstradohet drejt Kanadasë 39-vjeçari
11/08 16:23
Covid-19/ MSH: 5 viktima dhe 140 raste të reja
11/08 16:20
Letërsia për fëmijë/ Ndahen çmimet për krijimtarinë për të mitur
11/08 16:08
Gjoba në plazhet e Pogradecit/ Ndëshkohen subjektet që vënë shezlongët më pak se 1 m
11/08 15:41
Në radhë për kimioterapi/ QSUT, pacientët pritën me orë të tëra pa masa antiCovid
11/08 15:40
SPAK kërkon pasuritë e Selajt/ 17 prona në emër të familjarëve me prova nga Holanda
11/08 15:35
Top News – OFL ‘zbarkon’ në Fier/ Pasuria, 4 të dënuar për drogë
11/08 15:29
Gushti i aksidenteve! Ekspertët japin këshilla për të shmangur përplasjet fatale
11/08 15:20
Top News – Marrëveshja me Italinë/ 95 milionë euro për rindërtimin
11/08 14:18
SPAK kërkon sekuestrim pronash/ Kërkesa erdhi nga Holanda. Investimet, para droge
11/08 13:01