Top News/ Frikë nga pushtimi rus! SHBA i dërgon Ukrainës raketat e planifikuara për aleatët
20/06/2024 21:28

SHBA ka njoftuar se do të përshpejtojë furnizimin e Ukrainës me raketa për mbrojtje ajrore duke ia dërguar asaj dërgesat e planifikuara për vendet e tjera aleate. Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, tha se SHBA e mori këtë vendim të vështirë për të ndryshuar prioritetin në lidhje me dërgesat e planifikuara të shitjes së armëve, por nuk tregoi se sa vende apo cilat vende preken nga ky vendim.

Top News/ Luftanije e avionë rusë drejt NATO-s / Gjermania ngre ‘Typhoon’-ët për t’i monitoruar
12/07 14:59
Top News/ Në shënjestrën e vrasësve rusë…Bosi i gjigandit të armëve perëndimore, Rheinmetall
12/07 14:44
Top News/ Kremlini ‘qesh’ me Bidenin: Nuk tregoi respekt për Putinin, e gjithë bota i pa gafat
12/07 14:25
Top News/ Të jesh Volodimir Zelenski…Si e ka ndryshuar lufta presidentin e Ukrainës?
12/07 13:18
Top News/ Biden e quajti Zelenskin, ‘presidenti Putin’ / Bëhet viral reagimi i liderëve të NATO-s
12/07 13:03
Top News/ A do ‘ta zgjidhin’ luftën F16-at / Do fluturojnë në qiejt ukrainas këtë verë…
12/07 13:00
Top News/ Perëndimi, garë armatimi me Rusinë…A mund ta rivalizojë NATO-n ’boshti i ri i së keqes’
12/07 12:40
Top News/‘Ju prezantoj me presidentin Putin’/Gafat e Biden pas samitit të NATO, Trump zv.president
12/07 12:14
Top News/ Trupat e NATO-s drejt krahut lindor…Marrëveshje për të lejuar lëvizjen e shpejtë
12/07 12:07
Top News/ Biden, mbrojtësi i NATO-s dhe Ukrainës/ Mbyllet samiti në Uashington, ‘aleanca më e fortë’
12/07 12:02
Top News/ Pas Putinit dhe Xi Jinping, takon Trumpin / Orban: Lajm i mirë, do ta mbyllë luftën shpejt
12/07 12:02
Top Channel/ Mbyten katër emigrantë në La Mansh: U përmbys varka, shpëtohen 63 vetë!
12/07 11:59
Top Channel/ Orban vazhdon të sfidojë, takohet me Trump: Do arrijmë paqe në Ukrainë!
12/07 11:16
Top Channel/ “Grusht shteti” në Malin e Zi: Lirohen të gjithë të akuzuarit!
12/07 11:15
Top Channel/ NATO paralajmëron trazira në Kosovë: “Situata e sigurisë, rrezik përkeqësimi”!
12/07 11:14
Top Channel/ Gafë e re e Biden: Quan Zelenskyn “Putin”, Kamala “bëhet” Trump!
12/07 11:13
Top News/ 12 mld dollarë shpërblim! DASH kërkon arrestimin e bosëve të kokainës në Kolumbi
11/07 22:27
Top News/ Stresi në punë, Roboti se përballon dot dhe hidhet nga shkallët
11/07 21:24
Top Channel/ Vendoset fati i Biden?! Demokrati kryesor i Dhomës së Përfaqësuesve mbledh ligjvënësit
11/07 20:53
Top Channel/ SHBA parandalon vrasjen nga rusët të shefit të kompanisë armëve në Gjermani
11/07 20:52