Top News – “Franca digjet, ministrja krihet”, pozon për revistën Play Boy
31/03/2023 22:56

Sekretarja e Shtetit për Barazinë Gjinore, pranë kryeministrit në Francë, Marlene Schappa, ka pozuar për kopertinën e revistës së famshme Play Boy, në numrin që do të publikohet më 6 prill. Sipas “Le Parisien”, Schappa dha një intervistë të gjatë për revistën, pikërisht në lidhje me barazinë gjinore dhe për të shkuar edhe më tej, vendosi të pozojë për kopertinën e saj të ardhshme. Lajmi ka bërë bujë shumë të madhe në Francë, teksa nga shumë analistë të politikës, është komentuar si një marifet i ri i të bërit publicitet, në një kohë kur vendi po kalon ditë të trazuara. Vetë stafi i Marlene Schappa reagoi duke thënë se fakti që ndaj këtij veprimi po reagohet kaq shumë, do të thotë se në vend nuk është arritur ende liria që femra të përdorë trupin e saj, në mënyrën që ajo e sheh të arsyeshme. Vendimi i Sekretares për Barazinë GJinore në qeverinë Franceze, vjen në një moment kur vendi po përballet me protesta të shumta, për shkak të miratimit të ligjit për rritjen e moshës së daljes në pension, nga 62, në 64 vjet. Një nga këshilltarët e qeverisë franceze tha se Marlene Schappe është e vetmja që mund t’u përgjigjet pyetjeve të një reviste si Play Boy, por pranoi se kjo mund të ketë një kosto për kabinetin. Pamjet: AFP

Top News – Ukraina bombardon Rusinë / Sulmohen disa fshatra, vepër e ‘partizanëve’ rusë
02/06 11:04
Top News – ‘1000 vjet në dy minuta’ / CNN shpjegon historinë e Kosovës dhe Serbisë
02/06 11:03
Top News-27 vite pas vdekjes/Tupac nderohet në ‘Hollywood Walk of Fame’
02/06 10:13
Top News – Ta arrestojë apo jo Vladimir Putinin…! Afrika e Jugut po ‘vlerëson mundësitë’
02/06 09:00
Top News – NASA ‘rrëfen’ UFO-t / Hapi i parë ‘për transparencë’, 800 raste deri më tani
02/06 08:45
Top News – Vrer kundër ‘kllounëve’ në Kremlin / Bosi i mercenarëve rusë vendos kushte për luftën
02/06 08:30
Top Channel/ Deklarata e kandidatit për kryeministër në Spanjë bën xhiron e mediave
01/06 23:00
Top Channel/ Franca dhe Gjermania kërkojnë zgjedhje të reja në veri të Kosovës: Sa më shpejt!
01/06 22:57
Top Channel/ Po merrte pjesë në një ceremoni, rrëzohet Biden pasi u pengua në podium
01/06 22:56
Top Channel/ Princi i Kurorës i Jordanisë martohen në një ceremoni luksoze të mbushur me yje
01/06 22:18
Top News – Rrëzohet Biden, presidentin amerikan nuk e mbajnë këmbët në ceremoninë e diplomimit
01/06 22:11
Top News-Minimaliste, por moderne/Kiara Tito poston foto nga shtëpia e re
01/06 21:52
Top Channel/ Zelensky: NATO duhet t’i bëjë “një ftesë të qartë” Ukrainës
01/06 21:34
Top News – I riu vret partneren 7 muajshe shtatzënë/ Itali, gjendet trupi i 29-vjeçares
01/06 20:26
Top Channel/ “Duhet shumë punë”, KE: Zgjerimi i Ballkanit perëndimor sa më shpejtë të jetë e mundur
01/06 19:26
Top News – Zelensky u drejtohet liderëve europianë: Unitet ndaj agresionit rus, zgjeroni NATO-n
01/06 18:52
Top News – Rama takon Zelensky-n / Presidenti ukrainas e falenderon për mbështetjen
01/06 18:51
Top News – Audio-përgjimi, Trump pranon se ka ende informacione të klasifikuara
01/06 18:51
Top Channel/ “Tym i bardhë”, SHBA: Dhoma e Përfaqësuesve, ligj për tavanin e borxhit!
01/06 18:14
Top Channel/ Tërhiqet Vuçiç? “Do të shtensionojmë situatën në veri tw Kosovës”!
01/06 15:43