Top News- Foshnja 6 muajshe pozitive për kokainë / Në spital në Padova, dyshime se është keqtrajtuar
27/05/2022 14:06

Një foshnje vetëm gjashtë muajshe, e shtruar në spital në fillim të majit, në Padova për një hemoragji cerebrale, ka rezultuar pozitive për kokainë. Mbi rastin janë marrë në pyetje prindërit sepse mes hipotezave që janë marrë në konsideratë nga karabinierët është edhe ajo që vogëlushja është keqtrajtuar. Foshnja, sipas mediave lokale ishte dërguar me urgjencë në spital më 9 maj dhe në trupin e saj ishin vënë re edhe trauma. Hetuesit duan tani të kuptojmë nëse foshnja ka qenë viktimë e sindromës Baby shake, ose ndryshe tundje të dhunshme dhe të vazhdueshme për ta bërë atë të pushojë së qari, apo nëse traumat e pësuara janë shkaktuar nga mosvëmendje e njërit prej prindërve. Prokuroria e Venezias, për momentin ka hapur një dosje pa hipoteza për krim dhe pa të hetuar. Kokaina ndërkohë u pikas në gjak pas një testi mbi flokët e foshnjes dhe si pasojë nuk është gëlltitur nga ajo por thithur në afërsi. Ndërkohë, gjendja e vogëlueshes është e rëndë edhe pse mjekët kanë vënë re përmirësime. Hetuesit ndërkohë po analizojnë dinamikat familjare: vajza jeton në fakt me të ëmën që nuk është e martuar dhe nuk bashkëjeton me të atin. Të dy ata janë marrë në pyetje në përpjekje për të zbardhur ngjarjen dhe për të zbuluar se cfarë ka shkaktuar trauma cerebrale tek foshnja.

Top Channel/Sulm terrorist në Novergji, dy të vdekur: Sulmohet bari i homoseksualëve!
25/06 11:49
Top Channel/Përmbysja e të drejtës së abortit, protesta në SHBA: Nis mbyllja e klinikave!
25/06 11:40
Top Channel/ Raportuesja për Kosovën: Samiti BE-Ballkani perëndimor, dështim total!
25/06 11:39
Top News- Masakër në një lokal nate në Oslo/Viktima dhe të plagosur, anulohet parada e LGBTQI
25/06 11:32
Top News- Vladimir Putin përgjigjet për grurin/A po shkakton Rusia krizë globale ushqimore
25/06 11:26
Top News-‘BE dhe NATO, luftë kundër Rusisë!’/Lavrov reagon pasi Ukraina mori statusin e kandidatit
25/06 11:24
Top News- A kanë dështuar sanksionet/Rusia ka fituar më shumë nga gazi se vitin e kaluar
25/06 11:22
Top Channel/Shkupi vendos afate: Propozim të ri nga Franca deri në 30 qershor!
25/06 11:20
Top Channel/ Territori spanjoll në veri të Marokut bastiset nga mijëra emigrantë afrikanë
24/06 22:33
Top Channel/ Përleshje të rënda mes policisë e protestuesve kundër çmimeve në Kongresin e Ekuador
24/06 22:32
Top Channel/ “Pranoni propozimin francez”/ Kryeministri bullgar, thirrje maqedonisë së veriut
24/06 21:43
Top Channel/ SHBA, gjykata ndalon abortin/ Biden: Një ditë e trishtuar për SHBA, kjo nuk mbaron këtu
24/06 21:13
Top News-“Lufta e tretë nis nga Britania”/Kërcënimi i aleatit të presidentit Putin
24/06 20:52
Top Channel/ Evropa bëhet me lekë! Viza ETIAS bëhet e detyrueshme nga viti 2023
24/06 20:11
Top Channel/ SHBA, gjykata ndalon abortin/ Nisin protestat jashtë gjykatës së lartë amerikane
24/06 19:57
Top Channel/ Baker kujton vizitën në Tiranë, mbi 300 mijë shqiptarë pritën diplomatin amerikan
24/06 19:46
Top News-SHBA ndalon abordin/Gjykata e lartë rrëzon vendimin e 50 viteve më parë
24/06 19:44
Top News-Kush e drejton presidentin amerikan/Biden nuk bën asnjë lëvizje pa udhëzime
24/06 19:22
Top Channel/ Ngrohja globale: “Avioni laborator” francez analizon ndikimin e ndotjes
24/06 15:20
Top News – A do sulmojë Rusia një vend të NATO/Kaliningradi dhe rreziku i tensioneve me Lituaninë
24/06 15:12