Top News – ‘Foltorja’ po nxjerr PD nga asfiksia / Shehu-procesi të vazhdojë aty ku merren vendimet
17/10/2021 18:16

Deputeti i Partisë Demokratike dhe një nga figurat më të vjetra të saj, Tritan Shehu, i cili është rreshtuar haptazi në krah të ish kryeministrit Sali Berisha në përplasjen që ky i fundit ka me kryetarin demokrat Lulzim Basha, ka analizuar situatën politike të krijuar pas foltores. Shehu në një postim në rrjetet sociale ka nënvizuar se “Foltoret” po e nxjerr nga nje status quo paralizuese, asfiksuese, e pa shprese partinë demokratike. “Ne fakt po bëjë që antarët, militantët, mbështetësit, por jo vetëm kaq, edhe shumë qytetarë “indiferente” të diskutojne, të debatojne qofte dhe me pasion, të mendojnë tashmë në mënyrë më aktive. Pavarësisht nga shkaku iniciues, gjenerues i këtij procesi, ai tashmë po shtyn në drejtimin e duhur jo vetëm PD, por dhe opinionin publik shqiptar, po e “zgjon” dhe po e vë atë përpara mundësisë për t’u ngritur nga “shtrati”, që po të vazhdonte akoma kështu do te behej “shtrati i vdekjes” i demokracise shqiptare” thotë shehu në postimin e tij. Deputeti demokrat thotë me tej se e rëndësishme është që ky process të vadhdojë dhe të kalojë aty ku merren vendet në institucionet e PD. “Bëhet fjalë per Kuvendin Kombetar te PD, si nje domosdoshmeri per te sanksionuar ato norma demokratike, forma bashkejetese per te gjithe, te domosdoshme per te bere qe zhvillimet ne PD tu paraprijne atyre ne Shqiperi”. Ai nënvizon se këto procese mund të ishin ndërmarrë më parë. Por sipas Shehut më mirë vonë se kurrë pasi tashmë koha nuk pret, sepse ky regjim duhet përmbysur.

Top Channel/ 30 vjet marrëdhënie me Vatikanin. Rama jep dekoratën më të lartë
27/11 10:32
Top Channel/Fier, Baçi:PD nuk do ndahet,incidenti në PD Fier,sepse mora pjesë te foltorja e Berishës
27/11 02:11
Top News – Berisha-Bashës’ Je për t’u futur në burg, trego si të mbrojti Rama’
26/11 19:57
Top News – Berisha ‘Më shpallën non-grata, shkak monstra George Soros sepse…’
26/11 19:52
Top News – ‘Të hapen tabulatet’ Berisha nxjerr bisedën sekrete me Bashën
26/11 19:50
Top News – Çudit Berisha ‘Dhe po të më kërcënojnë kriminelët s’pyes fare’
26/11 19:42
Top News – Berisha thirrje ‘Edvin Rama bashkë me Bashën e gurin do t’ju rrokullis’
26/11 19:32
Top News – Berisha ‘Peng Basha një figurë e dashur për PS, ja kush e thotë’
26/11 19:31
Top News – Berisha ‘Firmat tuaja s’mund të liheshin në dorë të pabesit’
26/11 19:27
Top News – Berisha bën për ‘ujë të ftohtë’ Bashën s’lë gjë pa thënë!
26/11 19:26
Top News – Berisha-Bashës ‘Besëpreri s’ka flamurë, s’ka nder, s’ka dinjitet, më i keqi’
26/11 19:20
Top News- Shpërthen Berisha ‘Edvin Rama fatin e Nanos do pësosh, mos harro merr me vete Peng Bashën’
26/11 19:15
Top News – Berisha nxjerr skemën ‘Basha firmosi fitoren e Ramës, situatë kritike’
26/11 19:08
Top News – Berisha nxjerr ‘thashethemet’ për Bashën e Ramën që qarkullojnë në Tiranë
26/11 19:03
Top News- Berisha ‘Rroga mesatare në Shqipëri më e ulët se në Kosovë’
26/11 19:00
Top News – Berisha i prekur mban një minutë heshtje për 51 viktimat e tërmetit
26/11 18:56
Top News – Berisha ‘8 vite me rradhë kjo qeveri ka mashtruar ditë e natë, ka vjedhur…’
26/11 18:55
Top Channel/ Mbledhja e dy qeverive, Kurti: Të flasim si diplomat dhe të punojmë si patriotë!
26/11 12:00
Top Channel/ “Shumicën në PD e kam unë jo Berisha”, Basha: Kuvendi i 18 dhjetorit për të dëgjuar çdo pakënaqësi
26/11 02:59
Top Channel/Braçe: Hiqni favorizimet në hotelet me 5 yje! Të çlirojmë tregun nga 10 ‘kartelët’ që…
25/11 14:12