Top News – Fluksi i lartë dhe trafiku i rënduar/Policia-Përdorni By pass, shmangni kalimin në Vlorë
01/08/2021 11:57

Nisur nga fluksi shumë i madh i mjeteve që qarkullojnë në drejtim të zonave bregdetare, policia Rrugore u ka bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur që në rrethrrotullimin e Nartës. Njëkohësisht Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit, të qëndrojnë në radhë ku ka fluks apo lëvizje të ngadalta si pasojë e numrit të shtuar të automjeteve si dhe të të mos qarkullojnë me shpejtësi pasi në cdo aks rrugor ka radarë dhe patrulla të lëvizshme që monitorojnë me kamera qarkullimin. Policia Rrugore u ka bërë thirrje edhe qytetarëve që të për çdo shkelje të qarkullimit rrugor, që konstatohet nga ana e tyre në rrugët e vlorës, dhe jo vetëm. Policia garanton se këto raste do të ketë reagim të menjëhershëm të patrullave Rrugore, me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e sigurisë në rrugë

Top Channel/ Kohë festash në juglindje, qytetarët: Të mos e mbajmë shpresën vetëm te panairet
26/09 11:45
Top Channel/ Viti i ri shkollor 2021-2022, ministrja Kushi mesazh urimi për nxënësit
26/09 11:20
Top Channel/ Po qarkullonte me taksi, arrestohet i riu në Durrës, u kap me drogë dhe pushkë me vete
26/09 11:05
Top Channel/ Gërmimet arkeologjike në luginën e Drinos, misioni fokusohet tek Antigonea
26/09 10:45
Top Channel/ “Pas 4 vitesh të mos vemi në fushatën e një balluka*i”. Qytetari ankohet për Bashën
25/09 22:24
Top Channel/ Evi Kokalari krah Berishës: PD duhet riformuar, duke nisur nga kryetari
25/09 22:23
Top Channel/ Berisha-ambasadores Kim: Hyra në parlament për të mbrojtur sovranitetin e vendit tim
25/09 22:23
Top Channel/ “Do largohesha pa kthim”, Berisha: Disa rrethana të zgjojnë dhe nga varri…
25/09 22:22
Top Channel/ Berisha: Basha i kapur prej fyti nga Rama, po zhdukin pluralizmin
25/09 22:21
Top Channel/ “Pse janë tanket sot në Kufi?”/ ‘Open Balkan’, Berisha: Pse hesht PD?
25/09 22:20
Top Channel/Berisha: Rama vodhi vota. I tregova Bashës historinë e “2001”,ai u mor me karrigen e tij
25/09 22:19
Top News – Shqipëria të flasë për tanket/ Basha reagon për tensionet Kosovë-Serbi
25/09 21:54
Top News – Basha nuk shkonte dot në SHBA/ Berisha akuza të forta nga Vlora
25/09 21:53
Top News – Berisha për SHBA/ Nuk vendos nëse hyn në Parlament
25/09 21:52
Top News – Berisha akuzon Soros/ Fshihet pas shpalljes ‘Non Grata’
25/09 21:51
Top News – ‘E di Basha nga kush ka frikë’/ Berisha akuza të forta
25/09 21:04
Top News – Tanke në kufi të Kosovës/ Berisha: Rezultati i Mini-Shengenit
25/09 21:03
Top News – Kushërira e Kokalarit krah Berishës/ ’Ta kthejë PD në 1991’
25/09 21:02
Top News – Duhet ta kisha larguar në 2017/ Berisha flet për Bashën
25/09 21:01
Top Channel/ Simpatizantët e përcjellin deri te makina, Berisha: PD do rikthehet me e fortë
25/09 20:08