Top News – Flamuri kuq e zi, mbulon Bashkinë/ Veliaj uron qytetarët-Gëzuar 110 vjetorin e Pavarësisë
26/11/2022 22:16

Në kuadër të 110 vjetorit të Pavarësisë, kryebashkiaku Erion Veliaj ka uruar qytetarët përmes mediave sociale, ku bashkangjitur ka publikuar edhe një foto të Bashkisë Tiranë, të veshur me një flamur të madh kuq e zi. Gëzuar 110 vjetorin e Pavarësisë Tiranë, shkruan Veliaj. Ditët më të mira i kemi përpara! Bashkia Tiranë ka menduar që në shumë shtëpi, shqiptarët të nxjerrin një flamur Kuq e Zi që të valëvitet në dritaret e tyre. Në sheshin Nënë Tereza janë vendosur disa flamuj, në pritje të festës së 28 nëntorit. Në kuadar të festave të nëntorit, më datë 28 në Sheshin Skëndërbej në kryeqytet do të mbahet një koncert, ku të ftuar janë disa këngëtarë mjaft të njohur, mes tyre edhe Dua Lipa, e cila do ta mbyllë turin e saj botëror në Tiranë. Duke nisur me festat e flamurit për të vijuar me muajin e magjishëm të dhjetorit, në Tiranë do të ketë një sërë aktivitetesh. Dhjetori sjell një tjetër atmosferë festive në kryeqytet. Sheshi skënderbej mbushet me zbukurime, në kuadër të festave të funditit, ku aktivitete të shumta, zhvillohen aty, përfshirë këtu edhe lojra për fëmijë.

Top Channel/ Vdes në aksident vajza në Tiranë, në një javë policia gjobit qindra drejtues mjetesh
07/02 21:34
Top Channel/ Arrestohet shoferi i autobusit të linjës ndërkombëtare, s’deklaroi 48 mijë euro
07/02 21:33
Top Channel/ Kërcënuan me kallashnikov të riun, arrestohen tre të rinj në Vaun e Dejës
07/02 21:32
Top Channel/ Të përmbytur nën acar! Shkodër, jeta e vështirë mes ujit në temperatura nën -3 gradë
07/02 19:52
Top Channel/ Adoleshentë të varur nga droga! Mjekët tregojnë shtimin e rasteve, “kokainë dhe alkool”
07/02 19:49
Top Channel/ Me ankthin e tërmetit! Rrëfimi i nënës për vajzën e saj studente mjekësie në Turqi
07/02 19:38
Top News – ‘Shqipëria, destinacioni i Verës’/ The Sun përzgjedh vendin tonë për britanikët
07/02 19:01
Top News – Avokati i Stela Gugalljas përgënjeshtron lajmin e arrestimit: Është i rremë
07/02 18:54
Top News – Rënia e ashensorit në Astir/ ISHMT- Nga mbipesha, nuk ishte i regjistruar
07/02 17:51
Top News – Grushta me policinë e pistoletën gati për qitje, neutralizohet 41-vjeçari
07/02 17:50
Top News – I fundit që shoqeroi Ervis Martinajn/ Gjykata e Lartë i thotë ‘Jo’ Jeton Lamit
07/02 17:22
Top Channel/ Protestë për urën e Zogut, monumenti i kulturës po shembet
07/02 17:14
Top News – Tjetër prag tragjedie nga ashensorët, siguria ‘jetime’
07/02 16:39
Top News – Kërcënim me jetë dhe djegie makinash/ Arrestohet grupi i ‘të fortëve’ në Vaun e Dejës
07/02 16:31
Top Channel/ SHBA, ndihmë Shqipërisë, 50 milionë dollarë për pasojat e sulmit kibernetik nga Irani
07/02 15:59
Top Channel/Arrestohen shitësit e fëmijës,u denoncuan në “Fiks Fare” babai, do e shiste 5 mijë euro
07/02 15:45
Top Channel/ Bie ashensori në Tiranë , plagosen dy bashkëshortët pasi kabina ra 5 kate
07/02 15:38
Top Channel/ Burg për Alda Klosin, Ish- bashkëpunëtores së Ahmetajt i caktohet masa në QSUT
07/02 15:33
Top Channel/ Shqiptarët në zonën e tërmetit, Konsullja e Shqipërisë: Janë gra të martuara me turq
07/02 15:31
Top News – 400 mijë euro pa pronar/ Avokati Alda Klosit ‘shpërthen’ ndaj Rozeta Dobit
07/02 15:19