Top News – Festa e fëmijëve/ Politikanët urojnë 1 Qershorin
01/06/2020 12:10

Presidenti Ilir Meta ka uruar fëmijët për festën e 1 qershorit duke publikuar edhe 1 foto mes tyre. Meta thotë se duhet të ecim perkrahme fëmijët deri në realizimin e ëndrrave të tyre për të ndërtuar Shqipërinë e vërtetë europiane. “Në Ditën e Festës së tyre, një urim të ngrohtë e të përzemërt për të gjithë fëmijët shqiptarë: Gëzuar 1 Qershorin! Të ecim gjithmonë dorë për dore me fëmijët, për të mos u dorëzuar deri në realizimin e ëndrrave të tyre shumëngjyrëshe, për t’ju ruajtur buzëqeshjen e çiltër, për të mësuar nga sinqeriteti dhe dashuria e tyre, për të ndërtuar Shqipërinë e vërtetë europiane! Të mbrojmë të drejtat e fëmijëve çdo ditë me vepra dhe jo me fjalë, dhe t’ju sigurojmë një të ardhme të sigurt dhe frymëzuese në Atdheun tonë”, shkruan Meta. edhe kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një urim për fëmijët e vegjël në festën e tyre. Ky 1 qershor përkon me rikthimin e tyre në kopsht dhe çerdhe, duke e bërë më të gëzueshme këtë ditë! “Sot festa e 1 qershorit është vetë rikthimi në kopsht dhe çerdhe. Gëzuar fëmijëve, prindërve, gjysheve e gjyshërve”, shkruan Rama, teksa publikon një foto të disa fëmijëve duke pikturuar. Edhe kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, ka sot një mesazh me rastin e 1 Qershorit, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve. “Ky 1 Qershor i gjeti fëmijët shqiptarë në dalje nga një gjendje e vështirë për ta, familjet dhe atdheun. Kopshtet dhe shkollat mbyllën dyert përkohësisht, për shkak të pandemisë. Tashmë që pandemisë po i vjen fundi, fëmijët do t’u kthehen jetës normale, mësimeve, lojrave dhe gëzimeve të saj” thuhet ne postimin e Ruçit.

Zjarr në Durrës/ Digjen një lokal, dyqan dhe banesë pranë sheshit ”Pranvera”, detajet e para
09/07 23:07
Top News – 5 rastet me covid/ Bulqizë, qytetarët vetëkarantinohen
09/07 21:03
Top News – Vjedhje 1.2 miliardë euro/ PD: Koncesioni për Milot-Fier
09/07 20:58
Top News – Maliqi: Jemi 11 deputetë/ Do votojmë marrëveshjen për kodin
09/07 20:56
Pedagogët e jashtëm pa paga/ Te universiteti i Mjekësisë nuk i marrin prej dy vitesh
09/07 19:47
Drejt arritjes së votave për kodin/6 deputetë të opozitës parlamentare pro marrëveshjes PS, PD & LSI
09/07 19:42
Top News – Vendimi i BSH/ Bankat, pezullohet ndarja e fitimit
09/07 19:13
Top News – 21 të akuzuar nga SPAK/ Trafik droge nga Saranda në Greqi
09/07 17:49
Bulqiza, rastet e fundit me Covid-19/ Banorët vetëkarantinohen, pedonalja dhe lokalet bosh
09/07 17:10
Top News – ‘Zgjedhorja’, reagim i PD/ ‘Jemi kundër listave të hapura’
09/07 16:59
Top News – Përhapja nga ajri…/ Shkencëtarët bashkojnë forcat
09/07 16:39
Billa, çdo produkt në ofertë/ Për pesë ditë, mundësi e mirë për çdo blerës
09/07 16:08
Top News – Klosi- Agjensive turistike/ ’Kryeni udhëtimet ose ktheni paratë’
09/07 16:05
Ndihma për të dëmtuarit e tërmetit/ Nis nënshkrimi i kontratave në zonën e Durrësit
09/07 15:58
Fotot e Ismail Qemalit/ Ekspozohen fotot e panjohura të babait të pavarësisë
09/07 15:49
Shqipëria, e para në qeverisjen dixhitale/ Lë pas të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor
09/07 15:48
Top News – Qëndrimi i ambasadoreve/ ‘Kundër ndalimit të koalicioneve’
09/07 15:41
Top News – ‘Të falen taksat’/ Shoqata e transportit-ja kërkesat
09/07 15:41
Top News – Korçë, tre të arrestuar/ Po trafikonin 31 emigrantë
09/07 15:40
Spitali vatër infektimi në Elbasan edhe një katër vjeçar i prekur nga Covid-19
09/07 15:21