Top News – Fëmijët e Maradonës, plas sherri për trashëgiminë!
27/11/2020 17:12

Trashëgimia e futbollit e Diego Armando Maradonës është e madhe, por ajo mund te kthehet në mollë sherri mes fëmijëve të tij. Ekipi i trashëgimtarëve, në parim, përbëhet nga pesë fëmijë të njohur zyrtarisht Dalma, Giannina, Diego Jr., Dieguito Fernando dhe Jana, të cilave duhet t’u shtohen tre nipërit e mbesat. Nëntorin e vitit të kaluar, Maradona publikoi një video në Instagram në të cilën i nxirrte nga trashëgimia vajzat e tij Dalma dhe Giannina, qe kishin vënë në dyshim shëndetin e tij, dhe thoshte se do të jepte gjithçka për bamirësi. Një iniciativë kjo që shkaktoi një krizë të vërtetë familjare, edhe për shkak se trashëgimia përbëhet nga pasuri dhe investime me vlerë të madhe, disa në Argjentinë e të tjera në pjesë të ndryshme të botës ku “El Pibe de Oro “ka punuar si trajner ose lojtar. Më pas Maradona u afrua me dy vajzat, por ndërkohë të gjithë pasardhësit e drejtpërdrejte mund të shfaqin pretendime per pasurine e tij, dhe flitet që “El Pibe” ka dhe 6 fëmijë të paligjshëm. Sipas portalit Goal, pasuria e kampionit argjentinas do të vlerësohej në” vetëm “njëqind mijë dollarë. Pavarësisht kontratave faraonike dhe fitimevetë mëdha, ai shpenzoi shumë e pati dhe probleme të mëdha me taksat e papaguara.

Top News – Biden habit me deklaratën/ Trump s’kishte asnjë plan për shpërndarje vaksinash
24/01 20:27
Top News – Me administratën e re të Biden/ Rusia shpreh gatishmërinë për dialog
24/01 19:16
Top News – Realiteti virtual, `magjia` e elektronikës/ Krijohet jeleku që lejon prekjen
24/01 16:46
Top News – Eksod `biblik` nga Britania/ Popullata shënon rënie drastike
24/01 16:35
Top News – Kina nis avionët drejt Tajvanit/ Frikë për konflikt të armatosur në rajon
24/01 15:47
Top News – Piu shurupin `magjik`kundër koronavirusit/ Infektohet ministrja e shëndetësisë
24/01 15:47
Top News – Befason eksperti britanik/ Të vaksinuarit mund ta përhapin koronavirusin!
24/01 15:46
Top News – Gjermania, vendi i parë i BE-së/ Porosit koktejin anticovid që shëroi Trump
24/01 15:45
Top News – Shqiptari që nxjerr blof anglezët/ E vërteta e telefonatës në qelinë e burgut
24/01 14:51
Top News – Turqia dhe Serbia, pro vaksinës ruse/ Mund të prodhohet në Beograd
24/01 14:45
Top News – Itali, I kërkonin në cdo cep/ Grabitësit shqiptarë arrestohen tek berberi
24/01 14:38
Top News – Të shëruarit nga Covid 19/ Probleme me kujtesën, rasti i dy shqiptarëve
24/01 14:03
Top News – Murgesha u vra në mënyrë mizore/ Vrasësit zbulohen pas tre dekadash
24/01 13:56
Top News – Dy javë nën tokë/ Nxirren gjallë 11 minatorë në Kinë
24/01 13:23
Top News – Aleati i Donald Trump/ Johnson zotohet për bashkëshpunim me Biden
24/01 13:14
Top News – Apeli i Organizatës Botërore të Turizmit / Pasaporta e vaksinës, një domosdoshmëri
24/01 13:12
Top News – Covid 19, dorëzohet dhe Holanda/ Ashpërson masat anticovid, futet në shtetrrethim
24/01 13:10
Top News – Arrestohet `El Chapo` i Azisë/ E kërkonin `me qiri` në të gjithë botën
24/01 11:54
Top News – Protestat e dhunshme në Rusi/ Prangoset bashkëshortja e Navalny-it
24/01 11:53
Top News – Gjeniu pa shkollë/ Larry King, fat në profesion jo në jetën private
24/01 11:53