Top News – ‘Fatkeqësisht kemi opozitë’ / Biden kapet mat në një tjetër gafë me mikrofon
27/03/2023 20:17

Në vizitën e tij të parë zyrtare në Kanada, që prej zgjedhjes si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden takoi krahas autoriteteve shtetërore, edhe liderë të opozitës në vend, senatorë, personalitete etj. Pikërisht në një takim me liderin Konservativ Pierre Poilivre, presidenti Binden shkëmbeu disa batuta që bënë me shpejtësi xhiron e rrjetit. Në prezantimin e tij, Poilivre tha se është “lideri i madhërisë së saj, opozitës besnike”, duke bërë konfuz presidentin Biden, teksa më pas i sqaroi se “ne besojmë që opozita është një akti besnikërie në sistemin tonë”. E menjëhershme edhe përgjigja e presidentit amerikan, që tha: Edhe ne besojmë, fatkeqësisht. Megjithatë ky shkëmbim batutash, ka bërë shpejt xhiron e botës në rrjetet sociale, teksa Biden është akuzuar se e cilëson fatkeqësi, faktin që ka një opozitë politike në vend.

Top Channel/ Suedia anëtarësohet në NATO në korrik? Blinken thirrje Turqisë
30/05 22:04
Top News – A po planifikohet vrasja e Putin!/ Ukraina e di në kohë reale se ku është presidenti
30/05 21:10
Top News – Dua Lipa në botën e modës/ Dizenjon koleksionin e parë Versace
30/05 19:26
Top News – Vuçiç dhe Kurti i thonë ‘jo’ BE!/ Dy liderët refuzojnë ftesën për t’u takuar
30/05 19:23
Top Channel/ SHBA “ndëshkon” Kosovën, ambasadori: Anulimi i pjesëmarrjes në Defender 23,pasoja parë
30/05 18:14
Top News – Rama në Bratisllavë e Moldavi / Diskutohet ideja e Macron për Europën
30/05 17:48
Top News – Inteligjenca artificiale na kërcënon/ Flasin vetë krijuesit-Mund të zhdukë njerëzimin
30/05 17:48
Top News- NATO shton trupat në Kosovë / Kontigjent shtesë pas dhunës serbe ndaj KFOR në veri
30/05 17:04
Top Channel/ Mbyllet xhamia, “plasin” protestat në Kinë: Turma përleshet me policinë!
30/05 16:11
Top Channel/ BE e prerë: Të dyja palët kanë faj! Kina del në krah të Serbisë!
30/05 15:13
Top News – NATO, plan për anëtarësimin e Ukrainës / A do të marrë Kievi udhërrëfyesin në korrik?
30/05 14:40
Top News – Edhe Kina mbështet Serbinë: ’Po mbron sovranitetin dhe integritetin territorial’
30/05 14:06
Top News – Politikanë në shënjestër…! Sa e vështirë është të jesh truprojë?
30/05 12:49
Top News – F-16 në këmbim të Suedisë në NATO / Biden flet me Erdoganin, e uron për fitoren
30/05 12:36
Top Channel/ Greqia sërish në fushatë/ Rishpërndahet parlamenti për zgjedhjet e reja
30/05 12:27
Top News – Banda shqiptare me mln euro nga droga / Kapet në Itali, paratë i pastronin në ndërtim
30/05 12:20
Top Channel/ Wagneri rus niset drejt Kosovës, kompania izraelite jep alarmin!
30/05 11:42
Top News – Agjentët humbin jetën në aksident / Anija u përmbys në Lago Maggiore, katër viktima
30/05 11:33
Top Channel/ Borellit i humb durimi: Të patolerueshme aktet ndaj KFOR-it, ulni menjëherë tensionet!
30/05 11:21
Top Channel/ ”Serbia nuk shkel në Kosovë”, Kupchan: “Nuk guxon, s`e lejon NATO”!
30/05 11:20