Top News-Ende mister masakra e Deçanit/Emigrantët, 30 mijë euro për vrasjen e trefishtë
02/12/2021 18:05

Autori i ngjarjes së rëndë në Decan të Kosovës, ku disa ditë më parë masakroi me armë zjarri tre persona mes tyre dy nxënës është ende i lirë. Edhe pse kanë kaluar 6 ditë nga ngjarja e rëndë, policia dhe prokuroria akoma nuk kanë arritur të zbardhin misterin e kësaj ndodhie. Dy dit pas ngjarjes, policia e Kosovës përmes një komunikate deklaroi se ofron 20 mijë euro për cdo person që ka informacion apo ndonjë të dhënë rreth ngjarjes apo autorit. Vec kësaj, 6 emigrantë kanë ofruar 30 mijë euro në këmbim të dhënien informacion për këtë ngjarje. Edhe ish-zyrtari i lartë i UÇK-së, Naim Miftari i cili ka thënë se së bashku me shokët e tij kanë vendosur nga 5 mijë euro secili për informacione që do të bëjnë të hidhet dritë mbi krimin masakër të Gllogjanit. Tragjedia e rëndë ndodhi mrëmjen e 26 nëntorit. Një autobus u sulmua nga disa persona ende të paifentifikaur me breshëri plumbash, duke lënë kështu të vdekur 3 persona, shoferin e autobusit dhe dy nxënës.

Top News-Shqipëria e ngrirë, një apel i forte / Zonat e rrezikut, ja çfarë kërkon ARRSH
24/01 20:56
Top Channel/ SPAK, 132 moskompetenca. Edhe pse Gjykata e Lartë ja ndaloi Prokurorive vendimet
24/01 20:06
Top News-Covid 19, spitalet plot me pacientë/ Më pak infektime, por edhe më pak testime
24/01 20:06
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje. Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar, pranon krimin
24/01 20:02
Top Channel/ Infektimet, pas janarit nis rënia. Brataj: Testet e shpejta nuk kapin rastet me Omicron
24/01 20:01
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:57
Top Channel/ Çmimet vetëm po rriten. Produktet e shportës dhe energjia janë më të shtrenjta
24/01 19:56
Top Channel/ Dimri i vështirë në fshat. Në Mbrostar-Murriz fare pranë Tiranës
24/01 19:46
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:45
Top News – Vendim i ri i Bankës së Shqipërisë /Transfertat bankare në euro brenda vendit
24/01 19:22
Top News-Vrasjet pa autorë e parcelat me drogë/Nano i prerë, kërkon shpejtësi nga vartësit
24/01 19:21
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës / Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 18:12
Top News-Pranga dhe gjoba kush nuk bindet! / Gjirokastër, policia me ‘dorë të hekurt’ në rrugë
24/01 18:11
Top Channel/Stuhia e borës në Greqi ‘pushton’ çdo cep, situatë kritike në akset kryesore të Athinës
24/01 17:38
Top Channel/ Gledis Nano nga Vlora: Ja cilat janë prioritetet e policisë
24/01 17:37
Top News-‘Isha i dehur, e vrava për lekët…’!/Zbardhet krimi, si u masakrua e moshuara
24/01 17:25
Top News – 12 vjet për larje hesapesh në Tiranë/Pas vrasjes së ish policit Santiago Malko
24/01 17:04
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës/Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 16:21
Top Channel/ Rrugorja e Gjirokastrës ndëshkon qindra shoferë, 3 të arrestuar
24/01 16:20
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje.Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar
24/01 15:45