Top News/ E pazakontë në Las Vegas, rishfaqet monoliti “pasqyrë” pas tre viteve
20/06/2024 09:21

Situata të pazakonta mes çudirave po ndodhin në Las Vegas, ku një monolitë I panjohur është shfaqur në malin Gass Peak. Kollona misterioze “pasqyre” ka tërhequr vëmendjen e shumë personave, ndërsa fotot e saj janë publikuar në rrjetet sociale. Tre vite më parë në shtetin e Nevadës u zbulua në një rrugë kalimi për alpinistët një monolitë I njëjtë por që më pas u zhduk. Ende nuk dihen autorët e këtyre blloqeve të metaltë por policia e quajti në rrjetet sociale si një surprizë të çuditshme. Nuk dihet se çfarë loje luhet me objektet por diçka thuajse identike u gjet në këtë qytet dhe në dhjetor 2020, poshtë shkëmbinjve Fremont Street Experience. Mistere të monolitëve janë raportuar në Utah e Kaliforni në 2020. Asokohe një objekt i njëjtë u gjet dhe në një kodër në Rumani në Evropën Lindore, i cili u zhduk disa ditë pasi u bë publik në media. Rrjeti Sky, thotë se një grup anonim artistësh të quajtur ‘The Most Famous Artist’ ka marrë përgjegjësinë për monolitët në Utah e Kaliforni, por asgjë nuk është konfirmuar, raporton The Sun.

Top News/ Bob Menendez drejt përjashtimit, Komisioni i Senatit ndërmerr hapat e para
23/07 09:54
Top News/ “Digjet” Portugalia, njerëzit në kërkim të ujit për t’i shpëtuar të nxehtit
23/07 08:30
Top News/ Palestinezët në mëshirë të fatit….të frikësuar nga operacionet e ushtrisë izraelite
23/07 08:00
Top Channel/ Shërbimi Sekret e pranon: Dështuam në atentatin ndaj Donald Trump! Nuk përsëritet!
22/07 23:35
Top News/Demokratët nën ethet e kandidatit pasues pas tërheqjes së Biden, Pelosi nominon emrin e ri
22/07 22:56
Top News/ “Shërbimi sekret dështoi”/ Atentati ndaj Trump, autoritetet pranojë fajin
22/07 22:00
Top News/ SHBA në krah të drejtësisë/ 8 vite nga reforma, amerikanët vlerësojnë rezultatet
22/07 21:15
Top Channel/ “Nga gafat te lidhja jashtëmartesore”, Daily Mail: Kamala Harris fjalime pa kuptim
22/07 21:08
Top Channel/ Rrezik për front të ri lufte! Raketat e Huthit në Tel Aviv, përgjigjet ashpër Izraeli
22/07 20:59
Top Channel/ Kamala Harris mban fjalimin e parë/Vlerëson Biden, por nuk komenton garën presidenciale
22/07 19:38
Top Channel/ Masakër në një azil në Kroaci, autori qëllon me armë të moshuarit, 6 viktima
22/07 18:02
Top News/ Masakër në shtëpinë e të moshuarve / Ish polici qëllon dhe të ëmën, pesë viktima në Kroaci
22/07 15:21
Top News/ Izraeli urdhëron evakuimin e Gazës / Paralajmëron ’operacion të dhunshëm’ në pjesën jugore
22/07 15:20
Top Channel/ Harris nuk humbet kohë, nis fushatën për mbledhje fondesh: Dhuroni nga 20$-500$…
22/07 14:42
Top News/ Kush po e udhëheq SHBA-në??? Trump sulmon Bidenin: Të dorëhiqet si president
22/07 14:41
Top News/ Pas kuintave të tërheqjes së Bidenit…Sondazhe horror dhe staf i painformuar deri në fund
22/07 14:40
Top Channel/ U përfolën si kandidatë për President,guvernatorët tërhiqen nga gara: Mbështesim Harris
22/07 14:40
Top News/ Kosova, ‘në zemrën’ e Bidenit / Angazhim i tij ndër vite, nga Senati në Shtëpinë e Bardhë
22/07 14:40
Top News/ ‘Anatomia’ e një rënieje…Biden dorëzon stafetën, presidenti me një mandat
22/07 14:39
Top Channel/ Mbledhja urgjente dhe presioni i deputetëve! Si mori Biden vendimin për t’u tërhequr
22/07 14:38