Top News/ Dy ditë zjarr mbi depot ruse të naftës / U sulmuan nga Ukraina, nuk shuhen dot flakët
19/06/2024 11:53

Një zjarr në një depo nafte në qytetin Azov në rajonin jugor të Rostovit në Rusi vazhdon të mbetet i ndezur prej më shumë se 24 orësh, thanë të mërkurën shërbimet lokale të emergjencës. Disa cisterna të depozitimit të naftës janë përfshirë nga flakët pas një sulmi me dronë, mëngjesin e të martës, me një burim të inteligjencës ukrainase që tha se ishte kryer nga Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU). “Zjarri në distriktin Azov është lokalizuar në një sipërfaqe prej 3200 metrash katrorë në orën 05:30 të mëngjesit të së martës”, tha shërbimi i urgjencave në kanalin Telegram të mërkurën. Burimi i tha agjencisë së lajmeve Reuters se sulmi goditi depot Azovskaya dhe Azovnefteprodukt që kanë gjithsej 22 rezervuarë karburanti. Kievi ka thënë shpesh se shënjestrimi i infrastrukturës energjetike, ushtarake dhe të transportit, të Rusisë dëmton përpjekjet ushtarake të Moskës. Qyteti i Azov ndodhet në lumin Don dhe është rreth 16 km larg nga Deti Azov.

Top Channel/ Bianca Censori trondit përsëri, shfaqet provokuese krah Kanye West…
24/07 22:29
Top Channel/ “Garë mes një krimineli dhe një ish-prokuroreje”, Harris e Trump me sulme njëri-tjetrit
24/07 22:01
Top Channel/ Pasaportat më të fuqishme në botë! Singapori mban vendin e parë, pasohet nga…
24/07 21:57
Top Channel/ “Nga toka del zjarr”, ankohen turistët në Madrid: Po përvëlohemi!
24/07 21:54
Top Channel/ Scholz: Kandidoj për mandatin e dytë si kancelar. SPD fiton zgjedhjet në 2025
24/07 21:29
Top Channel/ Ishujt grekë në “hall”, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në mes të sezonit turistik
24/07 20:22
Top Channel/ Harris kryeson ndaj Trump! Sondazhi i Reuters: Demokratja ka më shumë mbështetje
24/07 20:18
Top News/ ‘Gropa’ në mbrojtjen e Evropës / Nato gjen mangësi, planifikuesit ‘përveshin mëngët’
24/07 15:53
Top News/ Moska dhe Kievi në bisedime…!? Kremlini: Sinjali i Ukrainës në unison me ne
24/07 15:29
Top News/ Trump padit Kamala Harris / Mori paratë e fushatës së Biden, shkeli ligjet federale
24/07 15:18
Top News/ Santorini ‘sulmohet’ nga turistët / Banorët urdhërohen të mbyllen në shtëpi: Hapni vend
24/07 15:05
Top Channel/ E rëndë në Nepal! Piloti i vetëm i mbijetuar nga rrëzimi i avionit ku vdiqën 18 persona
24/07 14:46
Top News/ Ukraina gjunjëzoi Flotën e Detit të ZI / Admirali britanik: Një vend që nuk ka marinë…
24/07 13:54
Top News/ Avionët luftarakë të gjeneratës së 6-të / Po vjen Tempest, aleatët e NATO-s bëjnë përpara
24/07 13:53
Top News/ Dita më e nxehtë mbi tokë…E hëna ‘rrëzon’ të dielën…si 120 mijë vjet më parë
24/07 13:24
Top News/ Britania në luftë brenda tre vitesh / Paralajmëron kreu i ushtrisë: Duhet të jemi gati
24/07 13:18
Top News/ Snoop Dogg do të mbajë pishtarin në hapjen e Lojërave Olimpike
24/07 12:55
Top News/ ‘Mirë se vjen në Kosovë’ – Bebe Rexha pritet nga presidentja Osmani
24/07 12:55
Top News/ Vetëm piloti mbijeton…Rrëzohet avioni dhe shpërthen në flakë, 18 viktima
24/07 12:28
Top News/ Harris dhe Trump fillojnë luftën / Sulme verbale ndaj njëri-tjetrit, ndizet fushata
24/07 12:25