Top News – Dua Lipa dhe Veliaj, konferencë të përbashkët/ Turi “Future Nostalgia” mbyllet në Tiranë
28/11/2022 20:48

Pak para nisjes së koncertit në Sheshin Skënderbej, në kuadër të 110 vjetorit të Pavarësisë, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj priti në një takim këngëtarën Dua Lipa, e cila mbyll turin e saj botëror “Future Nostalgia”, në Tiranë. Veliaj e cilësoi si finale të madhe, koncertin që do mbahet në shesh, ndërsa tha se Tirana ka kaluar kaq shumë aktivitete dhe energji pozitive, këtë vit. “Nuk mendoj se kishim një moment më të bukur dhe më të mirë, për ta mbyllur këtë vit kur Tirana është Kryeqyteti Europian i Rinisë, kur kemi përvjetorin e Pavarësisë, me shtetasen më të re shqiptare, Dua Lipën. Dua ka pasur një tur të jashtëzakonshëm,“Future Nostalgia”, i cili mbyllet në Tiranë. Ky qytet ka kaluar kaq shumë aktivitete dhe energji pozitive, por kjo është grand finale edhe për ne”.

Top News – Polici e gjobiti, ai e rreh / Pranga 48-vjeçarit në Korcë, në Tiranë kapet shpërndarësi
29/01 12:57
Top Channel/ Mësuesi fermer! Mësimdhënësi i biologjisë që kultivon perimet e veçanta
29/01 12:30
Top Channel/ Protestë pas një aksidenti, banorët e Elbasanit kërkojnë zgjidhje për unazën e qytetit
29/01 12:30
Top Channel/ Vajza ekselente, Sara Çaushi, nxënësja e “Qemal Stafa” përfiton bursën nga bashkia
29/01 12:24
Top News – Rruga po u merr jetën, protestë në Elbasan
29/01 12:19
Top News – Akti i fundit / Apeli do të vendosë për dosjen ‘Babale’
29/01 12:18
Top Channel/ Hiqen kamerat ilegale, policia ndërhyn në rrugët e shumë qyteteve të vendit
29/01 11:47
Top News – Amullia me komisionerët e PD / Pas Berishës, edhe Alibeaj dorëzon emrat në KQZ
29/01 11:36
Top Channel/ Unaza e Elbasanit, burim aksidentesh/ Banorët në protestë pas vdekjes së 20-vjeçarit
29/01 11:00
Top News – Në Fier e Lushnje / Policia vijon çmontimin e kamerave anonime
29/01 10:44
Top Channel/ Policia heq kamerat e “të fortëve” në Fier dhe Lushnjë, merren nën hetim pesë persona
29/01 10:04
Top News – U vetëvra apo e qëlloi policia?/ Vdes autori që plagosi nënë e bijë
28/01 22:52
Top Channel/ Tiranë, arrestohet i riu që përplasi 9 vjeçaren me motor dhe u largua
28/01 22:14
Top Channel/ Sherr me çekanë e kaçavida në qendër të Fierit, plagoset 40-vjeçari
28/01 21:10
Top Channel/ Ceremonia për Isuf Kalon/ Tepelenë, mjeku u përcoll për në banesën e fundit
28/01 19:55
Top Channel/ Ndikimi i medias/ Të lodhur nga politika, shikuesit tërhiqen nga formate si Big Brother
28/01 19:50
Top Channel/ Protestë në mbrojtje të natyrës! Kundër aeroportit në zonën Vjosë-Nartë
28/01 19:50
Top Channel/ Përhapja e gripit/ Shqipëria më nivel mesatar, krahasuar me europën
28/01 19:45
Top Channel/ Luftë informalitetit/ Fushëbeteja e tatimeve gjatë 2023; Bizneset që s’deklarojnë pagat
28/01 19:33
Top News – Përplasi 9-vjeçaren dhe u largua/ Kapet në arrati drejtuesi i motorit
28/01 19:17