Top News – Draft për identifikimet elektronike / Hidhet për konsultim nga Këshilli i Ministrave
08/12/2022 17:28

Një draftligj “Për identifikimin elektronik dhe shërbimet e besuara” është nxjerrë për konsultim së fundmi nga Këshilli i Ministrave. Në thelb drafti bwn fjalw pwr përcaktimin e kuadrit të nevojshëm ligjor për identifikimin elektronik të sigurt, nënshkrimin elektronik, vulat elektronike, dorëzimin e shërbimit elektronik të regjistruar dhe autentifikimin e faqeve të internetit, si dhe garantimin e nivelit të lartë të sigurisë për transaksionet elektronike në Republikën Shqipërisë. “Projektligji synon përmirësimin e ofrimit të shërbimeve të besuara, duke bërë të mundur një qasje më të lehtë dhe më të shpejtë në shërbimet e ofruara nga ofruesit e kualifikuar të shërbimit të besuar, me qëllim garantimin e besueshmërisë dhe sigurisë në përdorimin e shërbimeve të identifikimit elektronik dhe shërbimeve të besuara nga qytetarët, bizneset dhe administrata publike, për të hyrë në shërbimet on-line ose për të menaxhuar transaksionet elektronike në vend.

Top News – ‘Gjyqtarë e prokurorë te Aktivisti’ / PD: Reforma u bë për partinë, jo për Shqipërinë
08/02 18:00
Top Channel/ KQZ lë jashtë PD/ Regjistrohen komisionerët e PS, PL dhe PSD
08/02 15:37
Top Channel/ Korrupsioni i Arben Ahmetajt/ Sonte investigimi i Inside Story!
08/02 15:20
Top Channel/ KQZ diskuton komisionarët, shqyrtohen listat e partive, por jo të PD
08/02 13:00
Top News – A u falsifikuan nënshkrimet! / Tre deputetë të PD jashtë vendit, kush firmosi!
07/02 17:53
Top News – ‘12 orë diskutime për McGonigal’ / PS pranon mocionin me debat, bie interpelanca
07/02 17:32
Top News – Tymnaja e SPAK: Po hetojmë Ahmetajn!…Por nuk është në asnjë akt hetimor
07/02 17:30
Top News – Berisha, tjetër protestë para së shtunës/ Caktohet vendi, thirrje qytetarëve të bashkohen
06/02 22:39
Top News – Hetimi i inceneratorëve, Braçe: U devijua për të shpëtuar Ahmetajn
06/02 19:48
Top News – Paratë e Ahmetajt? Hetimi i Alda Klosit merr një tjetër rrjedhë
06/02 17:55
Top News – Protestë në Surrel, të rinjtë e PD thirrje Ramës: Dorëhiqu!
06/02 17:54
Top News- Bllokuan foltoren / PS kërkon përjashtimin e 8 deputetëve të PD
06/02 17:43
Top Channel/ Zgjedhjet, “hakerat nuk u prekin”! Nënkomisionerja: Sistemi i numërimit është i mbyllur
06/02 15:35
Top Channel/ Shqipëria ndihmon Turqinë! Kryeministri Rama: Niset sot misioni i solidaritetit
06/02 15:16
Top News – Ish-deputeti apelon gjobën/ U dënua për një status në Facebook
04/02 17:14
Top News – ‘Reforma po jep rezultate’ / McGonigal, Balla: Opozita po fshihet pas gishtit
04/02 16:41
Top News – ‘Paratë e Arben Tigrit’ / Berisha: Alda Klosit iu gjetën 700 mijë euro
04/02 16:40
Top News – Një rrugë për ‘Dëshmorët e 4 Shkurtit’ / Veliaj pret familjarët e të rënëve
04/02 14:02
Top News – Një rrugë për ‘Dëshmorët e 4 Shkurtit’ / Veliaj pret familjarët e të rënëve
04/02 13:43
Top Channel/ New York Times tregon hetimin e FBI! Faktet e reja për takimet me Ramën
03/02 15:03