Top News – Dosje të Gjykatës Speciale në duar të veteranëve të UÇK-së?
10/09/2020 15:16

Çfarë ka ndodhur me dosjet speciale? Veteranët e ish-UÇK-së pretendojnë se mijëra dosje të Gjykatës Speciale dikush i la në pako para dyerve të zyrave të tyre. Më pas ato u morën nga hetuesit e Gjykatës Speciale. Mbi katër mijë dosje të Gjykatës Speciale u lanë para derës së selisë së Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, të hënën e kësaj jave, nga një person siç thuhet anonim. Në këto dokumente janë edhe emrat dhe adresat e dëshmitarëve dhe personave të tjerë edhe nga Serbia, me të cilët kanë bashkëpunuar hetuesit e Gjykatës Speciale. Kështu të paktën pretendojnë drejtuesit e OVL të UÇK-së, në një konferencë për medie. Përmbajtja e këtyre dokumentave të pretenduara është e panjohur dhe nuk dihet ende, nëse ato janë origjinale.

Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 281 raste të reja dhe 4 viktima
28/10 19:04
Top News – Kosova nis procedurat për përdorimin e plazmës së gjakut për pacientët me COVID-19
28/10 15:54
Inspektorët e papaguar/ Mbikëqyrin masat anticovid në Prishtinë, por nuk marrin paratë shtesë
28/10 15:32
Top News – Infektohet me Covid/ Albin Kurti në vetëizolim
28/10 11:00
Serbë e shqiptarë, nuk bashkëpunojnë/ Pika e Merdares. Doganierët nën një çati, por të ndarë
27/10 19:59
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Të enjten takim në nivel ekspertësh
27/10 15:01
Top News – Pandemia në Kosovë/ Zemaj: Situata është e qëndrueshme
27/10 12:31
Infermierët kërkojnë rritje page/ Duan t’u paguhen më shumë orët e punës natën dhe në fundjavë
27/10 12:27
Top News – Afera e thesarit… Kosovë, vetëdorëzohet i kërkuari
26/10 20:20
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 3 viktima dhe 205 raste të reja
26/10 19:14
Top News – Bizneset në Kosovë/ Ekspertet-pak përkrahje në pandemi
25/10 16:30
Top News – Kontrollet mjekesore/ Kosovë, të rikthehen në kufi
25/10 16:24
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Dy viktima dhe 186 raste të reja
25/10 16:14
Profesion për të ikur në Europë / Të rinjtë në Kosovë mësojnë zanat për të marrë një vizë pune
25/10 12:22
Top News – Task-forca antikorrupsion/ Haradinaj del kundër qeverisë
24/10 18:20
Top News – Prishtina e Shkupi/ Firmosin memorandumin për 5G
23/10 22:35
Top News – Hoti në Shkup/ Ftesë nga Zaev për minishengenin
23/10 20:03
Top News – Aktakuza ndaj Thaçi/ Afron afati nëse miratohet apo jo
23/10 17:42
Zhduken 2 mln euro nga buxheti/ Kosovë, “ishte sulm kibernetik”. Hoti: Minjtë do të dalin shpejt
22/10 20:03
Top News – Lajçak për dialogun/ Zgjidhja, një kompromis i dhimbshëm
22/10 19:11