Top News – Dorëzohen listat zyrtare të PS/ Në 10 qarqe kryesojnë gratë, Rama i 8 në Vlorë e Durrës
09/03/2021 11:29

Ka marrë fund ankthi i listave zgjedhore për Partinë Socialiste, forcën kryesore që qeveris vendin dhe që synon të marrë një mandat të tretë në zgjedhjet e 25 prillit. Gati 1 orë para skadimit të afatit zyrtar për dorëzimin e listave në KQZ sekretari i përgjithshëm i socialistëve Taulant Balla ka publikuar listat për të 12 qarqet e vendit. Ajo që bie ne sy me një vështrim të parë të listave, është kryesimi në 10 prej tyre nga gra, dhe vetëm në dy qarqe listat kryesohen nga përfaqësues meshkuj. Vet kryesocialisti Edi Rama garon në dy qarqe, në Vlorë dhe Durrës, por në asnjë prej tyre nuk eshtë renditur në krye të listës, por i teti duke synuar qartazi marrjen e mandateve maksimale në këto dy zona të rëndësishme zgjedhore. Ndërkaq qarku më i rëndësiëshëm në vend, Tirana kryesohet nga inxhinierja e njohur 77 vjeçare Luljeta Bozo, që ishte një prej surprizave të këtyre listave dhe që u bë publik javën që shkoi nga kryeministri Rama gjatë një aktiviteti që lidhej me përzgjedhjen e kandidatëve. Pas saj vjen Najada Çomo, shefja e spitalit Covid1, që gjithashtu ishte një tjetër prurje nga ana e PS në këto zgjedhje. Lista e Tiranës pasohet nga emra të njohur si Ervin Bushati, Ogerta Manastirliu, Arben Ahmetaj, Ulsi Manja, Etilda Gjonaj , Arben Pëllumbi, Elisa Spiropali dhe Belinda Balluku.

Top Channel/ Basha refuzon ftesën e Ramës, takimet me qytetarët: S’ka ndryshim pa u larguar ai
15/04 20:19
Top Channel/ Rama: Fitojmë në 25 prill. I gatshëm të bashkëpunoj me opozitën
15/04 19:49
Top Channel/ Basha në njësinë 11 në Tiranë: Brenda 2 viteve mbyllim procesin e legalizimit
15/04 19:20
Top Channel/ “Rrapush Xhaferri i veshur si dhëndër”, Rama nga Lezha: Luli kukull që kurdiset
15/04 19:10
Top Channel/ Veliaj: Më 25 prill për PS dhe Ramën. Llumi i OFL është bërë bashkë, kundër nesh
15/04 15:16
Top Channel/ Kandidatja Spahiu flet për projektin 80 milionë euro për monumentet e kulturës
15/04 15:14
Top Channel/ Basha: Në 100 ditë hapim bisedimet. Kreu i PD-së bisedon me zv. Presidentin e KE
15/04 15:13
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri
15/04 15:11
Top Channel/ Ftesa e Ramës për bashkëpunim me Bashën, Meta: Është po aq e sinqertë sa 17 maji!
15/04 15:04
Top Channel/ Balla: Zgjedhjet e 25 prillit do të përcaktojnë çfarë rrjedhe do të marrë Shqipëria
15/04 14:34
Top News – Refuzohet nga Basha/ Rama – është udhëndjekës i Metës dhe Berishës
15/04 13:57
Top Channel/ Fushata e kandidatëve të PS në Durrës, zbresin në lagjet e vjetra të qytetit
15/04 13:50
Top Channel/ Procesi i vaksinimit, Rama: Në fundjavë nis vaksinimi i operatorëve turistikë
15/04 12:54
Top Channel/ Rama sulmon opozitën dhe tregon sa ka shkuar numri i të vaksinuarve në vend
15/04 12:53
Top News – A do ketë koalicion PS – PD!/ Ja si i përgjigjet Basha kushtit të vendosur nga Rama
15/04 12:29
Top News – ‘Mbështetësi i PS-së i zhgënjyer’/ Basha-mos e braktis bindjen politike, voto ndryshimin
15/04 12:23
Top News – Basha takim me zv.presidentin e KE/ ‘Ne do integrojmë vendin në BE brenda 100 ditëve’
15/04 12:21
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri!
15/04 12:18
Top Channel/ Basha, fushatë në Kamëz,Tregon se përse duhet të votohet PD
15/04 12:07
Top Channel/ Sondazhi i Vlorës – PS 8 mandate, PD 4; Shkodër, PD 7 mandate, PS 3 dhe PSD 1
15/04 02:03