Top News – Dodik për planin franko-gjerman. ‘Duhet ta pranojmë ose ta refuzojmë së bashku’!
29/01/2023 14:28

Presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik, bëri thirrje të dielën që për plani franko-gjerman në Serbi duhet të bëhen të gjithë bashkë, si për ta pranuar por edhe për ta refuzuar. Ai ka thënë se vendimi duhet të merret bashkërisht nga qeveria, opozita dhe nga shoqëria serbe në tërësi. “Nëse plani franko-gjerman refuzohet, atëherë ai duhet të refuzohet nga qeveria dhe opozita, si dhe nga shoqëria në tërësi. Po ashtu, nëse e pranojmë, atëherë duhet ta bëjmë të gjithë.” - ka shkruar Dodik në llogarinë e tij në Instagram.

Top News – ‘Rusia është në luftë me NATO-n’/Medvedev, thirrje për rritjen e prodhimit të armëve
25/03 17:48
Top News – Presidenti Putin telefonon Erdogan/Bisedime për eksportin e grurit nga Ukraina
25/03 17:47
Top News – Presidenti kinez ‘nuk flet’ me Zelenskin/ Ukraina- Nuk kemi marrë propozim paqeje
25/03 16:49
Top News – Si do kapitullojë Rusia në Ukrainë/ Aleati i Putinit zbulon planin
25/03 16:47
Top News – BE gati t’u bëjë bllokade tregtare vendeve që rieksportojnë produktet teknologjike
25/03 16:10
Top Channel/ Ku është pranvera më e bukur: Vendet e Europës që lulëzojnë “ndryshe”!
25/03 15:42
Top Channel/ “Po shkeli Putini këtu, i vumë prangat direkt”: Kroacia paralajmëron presidentin rus!
25/03 15:39
Top Channel/ 6 miliardë USD-para ruse në RMV: Nga kanale të paligjshme, në Shqipëri nga Facebooku!
25/03 15:16
Top News – Tornado masive godasin SHBA/ Dhjetëra viktima dhe mijëra pa energji elektrike
25/03 14:41
Top News – Kundërshton shitjen e TikTok/ Kompania kineze nën presionin e SHBA-së
25/03 14:29
Top News – FBI nis hetimet/ Kërcënohet me vdekje prokurori që do arrestojë Trump
25/03 14:11
Top News – Erdogan rrezikon të humbasë gjithçka!/ Çfarë parashikojnë sondazhet në Turqi!
25/03 14:08
Top News – Macron ‘kapet mat’ me orën 80 mijë euroshe/ Presidenti e heq fshehur gjatë intervistës
25/03 13:18
Top News – Dorëzimi i MiG-29 nga Sllovakia në Ukrainë/ Reagon Rusia- Është veprim armiqësor!
25/03 13:16
Top News-SHBA dhe Kanada miratojnë marrëveshjen kufitare për t’i dhënë fund fluksit të azilkërkuesve
25/03 13:06
Top News – Rusia ul intensitetin në Bakhmut, shkak humbjet e shumta në front
25/03 13:04
Top Channel/ Dodik del hapur: “Republika Sërpska të bashkohet me Serbinë”!
25/03 12:26
Top Channel/ Tornadot rrafshojnë qytetin në SHBA, 21 të vdekur: Nuk kemi parë kurrë dicka të tillë”!
25/03 12:22
Top News – Turqia zbut tonet me Greqinë, por paqja duket e përkohshme
25/03 11:59
Top Channel/ Nesër ndryshon ora, akrepat para- Do të flemë më pak!
25/03 11:55