Top News-‘Digjet’ raundi i parë për presidentin / Asnjë emër, seanca plenare zgjat pak minuta
16/05/2022 19:11

Seanca plenare për raundin e parë të zgjedhjes së presidentit është ezauruar në vetëm pak minuta. As maxhoranca dhe as opozita nuk paraqitën emër të ndonjë kandidati, ndërkohë në një deklaratë për mediat Rama tha se nuk sheh ndonjë ide apo vullnet nga ana e opozitës për t;u përfshirë në procesin e zgjedhjes së presidentit të ri. “Dihet që ne nuk i kemi 84 votat e nevojshme për të kaluar tre raunde. Mua nuk më rezulton që ka ndonjë qartësi, ndonjë ide ndonjë vullnet nga palët e tjera për tu fshirë. Nuk kemi një emër deri tani për president…….” Edhe pse nuk ka një emër për t’u votuar, sipas kushtetutës ky quhet si një raund votimi i ezauruar për t’ja lënë vendin katër raundeve të tjera. Do të jetë konferenca e kryetarëve që do të vendosë datën e mbajtjes të raundit të dytë.

Top News-Zbulohet data!/Ja kur do të betohet përpara parlamentit Bajram Begaj
04/07 18:18
Top News – Salianji nxjerr Berishën në deklaratë/ Denoncon disa zyrtarë: Duan t’i heqin mandatin
04/07 15:19
Top News- PS zgjedh drejtuesit lokalë/ Veliaj krye të Tiranës, kush janë risitë e procesit!
01/07 22:32
Top News – Mandati i Olta Xhaçkës në rrezik/Opozita i jep ultimatum të përballet me faktet
01/07 15:24
Top Channel/ Deputeti socialist Xhafaj: Ministria e Drejtësisë shkeli ligjin me hartën e gjykatave
01/07 15:06
Top News – Demokratët i kërkojnë llogari ministrit/ Harta gjyqësore, ‘mollë sherri’ mes politikanëve
01/07 13:12
Top News- PD e përçarë edhe për protestën/ Alibeaj e Bardhi kundër, në shesh edhe aleatët
30/06 19:10
Top Channel/ Rezolutë për Srebenicën! Kuvendi ftohet ta votojë ditën e protestës së PD
30/06 15:12
Top News- PD në ‘këmbë’ për protestën e 7 korrikut/ Publikohen grupet e punës nëpër qarqe
29/06 19:31
Top Channel/ Buzëqeshje dhe shtrëngime duarsh mes Ramës dhe Bidenit në Samitin e NATO-s
29/06 12:18
Top News – Çifti Rama, në Pallatin Mbretëror të Madridit/ Tryezë e përbashkët me liderët e NATO-s
29/06 10:03
Top News – Mbledhja urgjente e NATO/ Rama, Xhaçka dhe Peleshi mbërrijnë në samitin e Madridit
29/06 09:52
Top News- Kryemadhi i bashkohet protestës së Berishës/ ‘Pjesëmarrja është detyrim shoqëror’
28/06 23:04
Top Channel/ PD: Rama paguan ortakët/ “Kompanitë e ndërtimit paguhen me kosto të shtuar”
28/06 15:36
Top Channel/ Rama insiston me satelitët: Do të monitorojnë territorin, do të vijnë brenda këtij viti
28/06 15:20
Top Channel/ Berisha flet për protesta: Më 7 korrik! Organizohen nga një front i gjerë opozitar
24/06 15:11
Top Channel/ Bullgaria i përgjigjet Ramës: Kujdes me gjuhën. T’i përshtatet një politikani të…
24/06 11:55
Top News-Investimet strategjike, debate në Kuvend/ Opozita i kërkon llogari, kryeministri në Bruksel
23/06 16:02
Top Channel/ PS kërkon ligj për lobimet, debati për financimin e partive
22/06 15:25
Top News – Një hap larg protestës së Berishës/ Paralajmëron nga tryeza me ekspertë e diplomatë
22/06 15:17